Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Sięgnęliśmy dna". Prezes niemieckiej federacji mocno o skandalicznym zachowaniu kibiców Bayernu

- Sięgnęliśmy dna - tak o zachowaniu kibiców Bayernu Monachium w trakcie meczu z Hoffenheim mówi Fritz Keller, a więc prezes niemieckiej federacji piłkarskiej, który był gościem sportowego studia w ZDF.

Sobotnie wysokie zwycięstwo Bayernu Monachium (6:0) zeszło na dalszy plan w obliczu zachowania pseudokibiców, którzy w drugiej połowie rozwiesili transparent uderzający w prezesa Hoffenheim, Dietmara Hoppa, nazywając go m.in. sku*****nem. Skandal wybuchł od razu: pojedynek był dwukrotnie przerywany, a piłkarze obu ekip w odpowiedzi przez ostatnie 20 minut meczu wymieniali między sobą podania i nie rozgrywali akcji.

- Sięgnęliśmy dna. Właśnie usłyszałem te słowa od Karla-Heinza Rummenigge [prezes Bayernu, który w sobotę też próbował uspokajać kibiców na meczu] i w pełni się z nimi zgadzam. To katastrofa - powiedział Fritz Keller, prezes niemieckiej federacji piłkarskiej, który był gościem sportowego studia w ZDF. - Chciałbym pogratulować obu drużynom i sędziemu ich zachowania. Dzięki ich solidarności, swego rodzaju paktowi o nieagresji, nie dali tym anarchistom tego, czego chcieli. Ich działania nie mają nic wspólnego z piłką nożną, to już nie dotyczy futbolu. Wierzę, że większość kibiców je potępia - dodał Keller.

Zobacz wideo Kibice Bayernu rozwiesili skandaliczny transparent. [ELEVEN SPORTS]

Prezes DFB zapowiedział, że nie zamierza odpuszczać pseudokibicom, którzy obrażają Hoppa. - W naszym społeczeństwie panuje zazdrość i nienawiść. Teraz przenosi się to także na piłkę nożną. Dlatego wszyscy musimy zjednoczyć siły, zacząć działać, bo nie może tak dłużej być. Niektórzy pewnie mają rację, gdy mówią, że powinniśmy działać znacznie wcześniej i do tego nie dopuścić, bo pierwsze plakaty nienawiści pojawiły się już w 2008 roku, kiedy Hoffenheim awansowało do Bundesligi - przypomniał Keller.

Skąd wzięły się obraźliwe transparenty w sobotnim meczu Bayernu?

Aby zrozumieć, skąd w ogóle ta nienawiść do właściciela Hoffenheim się wzięła, należy nieco cofnąć się w czasie. Hopp to w Niemczech działacz dość nielubiany w kibicowskim środowisku. Wielu osobom, szczególnie z obozów rywali ligowych, nie podoba się sposób budowania przez niego klubu - inwestowania, ściągania zawodników czy drogi do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Największą antypatią w stosunku do Hoppa pałają fani Borussii Dortmund. Przez długi czas ograniczali się oni do intonowania obraźliwych przyśpiewek skierowanych do 79-latka. Hopp do pewnego czasu te obraźliwe przyśpiewki tolerował, ale w końcu coś w nim pękło. W 2018 roku złożył zawiadomienie do prokuratury, w wyniku którego zidentyfikowano 32 kibiców z Dortmundu. Wszyscy otrzymali zakazy stadionowe. Niektórzy z nich otrzymali także kary grzywny (więcej o tym piszemy tutaj).

Więcej o:
Komentarze (14)
"Sięgnęliśmy dna". Prezes niemieckiej federacji mocno o skandalicznym zachowaniu kibiców Bayernu
Zaloguj się
 • gorzowskiszlachcic

  Oceniono 10 razy 6

  Człowieku przyjedz na mecz do nas to zobaczysz jak wygląda dno...

 • guru133

  Oceniono 6 razy 4

  Kibole Bayernu zachowali się jak kibole, ale sędzia, piłkarze i co najważniejsze prezes niemieckiego związku piłki nożnej zareagowali na ten skandal właściwie aa jakie były reakcje na podobny transparent kiboli Legii? Reakcja sędziego żadna, reakcja piłkarzy żadna a reakcja prezesa Bońka na karę śmiesznie niską nałożoną na Legię, potępiająca ją jako za wysoką, wręcz kibolska. Czy można się więc dziwić że kibolstwo na polskich stadionach kwitnie.

 • thegreatmongo

  Oceniono 6 razy 4

  Nie do pomyslenia w Polsce, tu obrazanie wlascicieli innego klubu do standard

 • gunston

  Oceniono 1 raz 1

  Nasza przesławna Komisja Ligi wlepiłaby klubowi karę i zamknęła jedną z trybun. Ciekawe co zrobią Niemcy. Czy stać ich na coś więcej niż pozorowane działania w polskiej piłce?

 • brytnej

  Oceniono 4 razy 0

  DFB sięga dna, skoro dla niej wszyscy są równi, ale Hopp równiejszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX