Krzysztof Piątek strzeli pierwszego gola w Bundeslidze? Gdzie i kiedy obejrzeć mecz Fortuna - Hertha

W 24. kolejce Bundesligi Fortuna Dusseldorf zmierzy się z Herthą BSC. Obie drużyny z dolnej części tabeli zagrają między sobą o oddalenie się od strefy spadkowej. Przed Krzysztofem Piątkiem kolejna szansa na strzelenie debiutanckiego gola w Bundeslidze.

Piątkowy mecz 24. kolejki Bundesligi otworzy spotkanie, którym Fortuna Dusseldorf zmierzy się z Herthą BSC. Koledzy Dawida Kownackiego zagrają o czwarte zwycięstwo w lidze na własnym stadionie. Fortuna może wykorzystać chaos w Hercie spowodowany ostatnimi zmianami w klubie.

Hertha w obliczu wyzwania po odejściu Klinsmanna

Juergen Klinsmann w ostatnim czasie opuścił szeregi Herthy Berlin. Tym samym Krzysztof Piątek stracił szkoleniowca, który zachwycał się transferem Polaka w zimowym oknie transferowym. Szczególnie martwią zapiski Klinsmanna, które zostały w ostatnim czasie udostępnione w mediach. Według Niemca klub jest m. in. źle zarządzany, brakuje mu odpowiednich warunków do treningów oraz charyzmy w zarządzie. Przyszłość Herthy w Bundeslidze także stoi pod znakiem zapytania. Aktualnie Hertha zajmuje 14. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową ma zaledwie sześć punktów przewagi. Powrót "El Pistolero" mógłby być ratunkiem dla drużyny Matheusa Cunha, który zajął miejsce Klinsmanna. 

Fortuna Dusseldorf z problemami piłkarskimi

Gospodarze meczu zmagają się natomiast z innymi problemami. W obecnym sezonie na 23 mecze, Fortuna przegrała trzynaście spotkań i zajmuje 16. miejsce w tabeli. Piłkarze Uwe Roslera potrzebują zwycięstwa, jeżeli chcą myśleć o utrzymaniu w Bundeslidze. Fortunę dopadł także problem z kontuzjami. Aktualnie wątpliwy jest występ trzech zawodników. Wśród piłkarzy, którzy na pewno nie zagrają w meczu jest Dawid Kownacki. Polski napastnik przeszedł w lutym operację kolana po kontuzji na treningu Fortuny. 

Mecz Fortuna Dusseldorf - Hertha BSC rozpocznie się w piątek, 28 lutego, o godzinie 20:30. Transmisję meczu można obejrzeć na antenie Canal+ oraz Canal +1. Początek transmisji przewidywany jest na godzinę 20:20. Relację na żywo z tego spotkania można śledzić na stronie Sport.pl 

Więcej o: