Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek oceniony przez Klinsmanna. Poznaliśmy opinię z ujawnionego raportu

"Nie doda jakości", "Nie przedłużać z nim umowy", "Sprzedać go" - to opinie Juergena Klinsmanna na temat niektórych zawodników Herthy Berlin. "SportBILD" opublikował raport byłego trenera zespołu Krzysztofa Piątka. Nie zabrakło też oceny polskiego napastnika, choć ona na tle innych znacznie się wyróżnia.

To był szok dla kibiców, piłkarzy oraz najważniejszych osób w Hercie Berlin - Juergen Klinsmann nagle zrezygnował z prowadzenia zespołu. Trenerem był od listopada, a rezygnację złożył po porażce z Mainz (1:3). - Jako główny trener potrzebuję również zaufania osób zarządzających. Jeśli nie jest gwarantowane, nie mogę wykorzystać w pełni swojego potencjału jako trener i dlatego też nie mogę dźwigać tej odpowiedzialności - napisał w oświadczeniu. Rezygnacja Klinsmanna była ogromnym zaskoczeniem dla władz Herthy, jako że były selekcjoner reprezentacji Niemiec i legenda tamtejszej piłki miał zostać twarzą bardzo ambitnego projektu.

Zobacz wideo Hertha - Mainz 1:3. Sytuacje Krzysztofa Piątka [ELEVEN SPORTS]

Niemieckie media ujawniły raport Klinsmanna na temat Herhty! Bezlitosny dla niektórych zawodników. Jest ocena Piątka

Klinsmann miał być trenerem tylko do końca sezonu. Później miał skupić się na doradzaniu inwestorowi Larsowi Windhorstowi, który chce w Berlinie zbudować klub na miarę PSG czy Manchesteru City. Wiadomo, że tej funkcji Niemiec też nie będzie pełnił. I może to dobrze, bo o większości zawodników, przebywających obecnie w klubie, nie miał dobrego zdania, a wymiana niemal całej drużyny mogłaby Hercie tylko zaszkodzić.

Magazyn "SportBILD" opublikował raport Klinsmanna na temat zawodników, jakich miał do dyspozycji w klubie. O większości nie miał zbyt dobrego zdania. Szczególnie krytykował bramkarzy. O Rune Jarsteinie, pierwszym bramkarzu Herthy, napisał: "W dłuższej perspektywie nie doda jakości". To jednak bardzo łagodna opinia. Dla innych tak delikatny już nie był. W przypadku Thomasa Krafta polecił pozwolenie na wygaśnięcie jego umowy, natomiast Dennisa Smarscha kazał jak najszybciej sprzedać.

Pozytywnych ocen nie było prawie w ogóle. Jedną z nielicznych otrzymał Krzysztof Piątek, z którym Klinsmann zdążył przepracować kilka tygodni. "To topowy napastnik. Ma duże możliwości do poprawy jakości drużyny" - ocenił 55-letni szkoleniowiec.

"Crystof" Piątek trafił w sam środek "kłamstwa i amatorszczyzny". Miażdżący raport Klinsmanna

Klinsmann w swojej krytyce nie ograniczył się jednak tylko do piłkarzy. "Kultura kłamstwa, amatorszczyzna, źle skonstruowana kadra, słaba infrastruktura, klub jak ociężały tankowiec, gdy inne kluby Bundesligi są już motorówkami, nieprofesjonalny dyrektor Michael Preetz, nielojalny prezes Werner Gegenbauer - to wszystko jest w raporcie Juergena Klinsmanna, który opublikował "SportBILD". Niemiecki szkoleniowiec niedawno odszedł z Herthy Berlin, której piłkarzem w styczniu został Krzysztof Piątek - lub "Crystof", jak wynika z notatek Klinsmanna" - czytamy w tekście Pawła Wilkowicza. Więcej TUTAJ.