Lewandowski doznał kontuzji już w 1. połowie, a potem dał show. "Bild" ujawnia

Niemiecki "Bild" ujawnia, że Robert Lewandowski doznał kontuzji w pierwszej połowie meczu z Chelsea. Już po tym zdarzeniu strzelił gola i dwukrotnie asystował przy bramkach Serge'a Gnabry'ego.

Jak poinformowała oficjalna strona internetowa Bayernu Monachium, Robert Lewandowski we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea (3:0) doznał kontuzji kolana, która wykluczy go z gry na co najmniej cztery tygodnie.

Lewandowski strzelał i podawał mimo kontuzji

Zdaniem "Bilda", Lewandowski złapał uraz w 36. meczu. - Mimo to grał do końca spotkania, strzelił gola i dwukrotnie asystował - czytamy w niemieckim dzienniku. - Lewandowski poczuł ból dopiero po meczu w nocy - twierdzi dziennikarz Philipp Kessler ze "SportBild".

- Doznał kontuzji podczas pojedynku główkowego. Wokół niego było dwóch rywali, ból pojawił się dopiero później - dodaje Florian Plettenberg ze Sport1.de.

Lewandowski wróci na Borussię?

Wcześniej najdłuższa przerwa reprezentanta Polski wynosiła 14 dni (taką miał dwa razy w karierze). W samej Bundeslidze 31-latek przegapi cztery starcia - z Hoffenheim, Augsburgiem, Unionem Berlin i Eintrachtem Frankfurt. Dodatkowo nie zagra też w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, gdzie rywalem Bayernu będzie Schalke. Na boisku zabraknie go także w rewanżowym starciu z Chelsea. Powinien być gotowy na spotkanie ligi niemieckiej z Borussią Dortmund 4 kwietnia.

Lewandowski nie wystąpi również w meczach reprezentacji Polski, która 27 marca zmierzy się z Finlandią, a cztery dni później podejmie Ukrainę.