Lewandowskiego czeka najdłuższa przerwa w karierze! Stracona szansa na rekord?

Cztery tygodnie - tyle ma wynieść przerwa Roberta Lewandowskiego, który we wtorkowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów doznał kontuzji kolana. To najdłuższa przerwa w karierze polskiego napastnika.

Robert Lewandowski był bohaterem wtorkowego meczu Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski zaliczył dwie asysty przy golach Serge'a Gnabry'ego oraz zdobył bramkę na 3:0. Niestety, mecz z Chelsea zakończył z kontuzją. Jak poinformowała oficjalna strona internetowa Bayernu Monachium, Polak doznał urazu kolana, który wykluczy go z gry na co najmniej cztery tygodnie.

Robert Lewandowski kontuzjowany. Czeka go najdłuższa przerwa w karierze!

Tak długiej przerwy od gry Lewandowski w karierze jeszcze nie miał. Ze względu na operację pachwiny w grudniu ubiegłego roku pauzował co prawda 26 dni, ale wówczas Bayern Monachium rozgrywał tylko jeden oficjalny mecz. Wcześniej najdłuższa przerwa reprezentanta Polski wynosiła 14 dni (taką miał dwa razy w karierze).

Teraz tych dni przerwy będzie o kilka więcej. Więcej będzie też przede wszystkim opuszczonych meczów. W samej Bundeslidze 31-latek przegapi cztery starcia - z Hoffenheim, Augsburgiem, Unionem Berlin i Eintrachtem Frankfurt. Dodatkowo udziału nie weźmie też w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, gdzie rywalem Bayernu będzie Schalke. Na boisku zabraknie go także w rewanżowym starciu z Chelsea. To nie wszystko - Lewandowski nie zagra też w marcowych meczach reprezentacji Polski, która 27.03 zmierzy się z Finlandią, a cztery dni później podejmie Ukrainę.

Stracona szansa na rekord?

Przegapienie czterech spotkań ligowych może odebrać Lewandowskiemu szanse na pobicie rekordu legendarnego Gerda Muellera, który w sezonie 1970/1971 zdobył 40 bramek w jednym sezonie ligowym. Lewandowski w dotychczasowych 23 spotkaniach strzelił 25 goli.