Lewandowski bez gola od 600 minut w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Prezes klubu komentuje

Robert Lewandowski strzelił dwa gole na wagę zwycięstwa 3:2 z Paderborn w piątek. Media przed wtorkowym meczem mistrza Niemiec z Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów zwracają uwagę na inną statystykę. Napastnik pozostaje bez gola od 600 minut w spotkaniach fazy pucharowej rozgrywek. "Nie potrzebujemy podważać formy Lewandowskiego" - komentował prezes klubu, Karl-Heinz Rummenigge cytowany przez "Sport Bild".

Robert Lewandowski świetnie spisał się w piątkowym meczu Bundesligi Bayernu Monachium z SC Paderborn wygranym przez obecnego mistrza Niemiec 3:2. Dwa gole na wagę zwycięstwa strzelił właśnie polski napastnik. Wśród niemieckich mediów przed meczem Ligi Mistrzów z Chelsea uwagę ekspertów przykuła inna statystyka.

Polak w fazie pucharowej Ligi Mistrzów pozostaje od 600 minut bez strzelonego gola. O komentarz na temat napastnika Bayernu pokusił się prezes klubu, Karl-Heinz Rummenigge. "Nie potrzebujemy podważać formy Lewandowskiego" - mówił cytowany przez "Sport Bild". "Jest zawodnikiem klasy światowej. W piątek uratował nas z Paderborn, a w Lidze Mistrzów potrafił strzelić 4 gole w 10 minut w Belgradzie. Nie sądzę, żeby kwestionowanie jego formy było właściwe" - stwierdził.

Zapytany o Hansiego Flicka, działacz odpowiadał pozytywnie. “Jak dotąd jesteśmy w pełni zadowoleni z pracy wykonanej przez Hansiego" - podkreślał prezes Bayernu. "Jestem pewny, że zaskoczymy Chelsea naszą taktyką. Flick zawsze coś znajdzie i zastosuje" - zapewniał Rummenigge.

Mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Chelsea, a Bayernem odbędzie się we wtorek. Pierwszy gwizdek na Stamford Bridge zaplanowano na 21:00.