Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Thomas Mueller pożegna się z Bayernem? Wskazał, co musi się stać, by odszedł

Thomas Mueller w obszernym wywiadzie dla "The Athletic" odniósł się do swojego kontraktu z Bayernem Monachium, który wygasa w 2021 roku. Okazuje się, że przyszłość Niemca w klubie nie jest pewna, jeśli miałby zostać w Bayernie tylko ze względu na atmosferę i aprobatę kibiców.

Thomas Mueller w Bayernie Monachium gra od najmłodszych lat. Począwszy od młodzieżowych ekip, aż po wyjście na boisko w pierwszym składzie seniorskiej drużyny Bayernu. W Bundeslidze gra od 2009 roku. Jego przyszłość w klubie stoi jednak pod znakiem zapytania. Niemiec wciąż chce występować w Bayernie, ale ze względu na swoją grę, a nie walory pozaboiskowe. 

Bayern Monachium był blisko sprzedania Muellera

Thomas Mueller przyznał, że pięć lat temu, kiedy Bayern Monachium zmienił trenera, pojawiła się pierwsza możliwość transferu zawodnika.

- Zrobiło się poważnie, gdy Louis van Gaal przyszedł do klubu. Już wyobrażałem sobie transfer do Manchesteru United, ale Bayern chciał, żebym został. Nie kończył mi się kontrakt, dlatego temat upadł - oznajmił napastnik

Zawodnik przyznał, że i tym razem jego przyszłość w Bayernie jest zależna od konkretnych czynników.

Thomas Mueller: Musisz zapracować na swoje miejsce

W tym roku sprawy mają się inaczej ze względu na kończący się kontrakt Thomasa Muellera. Zawodnik powiedział, pod jakimi warunkami rozważa przedłużenie swojej umowy z Bayernem. 

- Nie lubię gdy ktoś mówi, że klub potrzebuje mnie tylko ze względu na wszystkie inne czynniki. Dla mnie najważniejsza jest postawa na boisku. Nikt nie zasługuje na bycie w drużynie, ze względu na rozpoznawalną twarz i dobry marketing. Musisz zapracować na swoje miejsce. Jeżeli poczuję, że nie będę już pomagał drużynie i klub będzie grał lepiej beze mnie, wtedy odejdę. Najważniejsze są zwycięstwa Bayernu - powiedział Mueller. 

Rozmowy odnośnie kontraktu piłkarza były prowadzone już w 2019 roku, ale nie doszło do przedłużenia umowy. Zawodnik zapowiedział, że w najbliższe wakacje sprawa jego kontraktu powinna być wyjaśniona.

- Zobaczymy. Jestem teraz trochę starszy. Nigdy nie wiesz, czy dany kontrakt nie będzie twoim ostatnim - dodaje Niemiec.