Najwyższa domowa porażka Schalke od 39 lat! RB Lipsk pobiło swój rekord. Pogrom

Schalke w meczu 23. kolejki Bundesligi przegrało u siebie z RB Lipsk aż 0:5. To najwyższa ich porażka od 39 lat. Ale też najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w historii RB Lipsk.

Jeden gol przed przerwą, już w pierwszej minucie. I cztery kolejne po przerwie. RB Lipsk w meczu 23. kolejki Bundesligi rozbiło Schalke aż 5:0. Dla Schalke była to najwyższa porażka od blisko 40 lat. Od 1981 roku, kiedy przegrało u siebie 0:6 z VfL Bochum. Ale to niejedyny rekord, który padł w tym meczu, bo dla RB Lipsk było to najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w historii.

RB Lipsk jest wiceliderem Bundesligi. Traci punkt do Bayernu

RB Lipsk dzięki temu zwycięstwu utrzymało punkt straty do Bayernu, który w piątek męczył się z Paderbornem, czyli ostatnią drużyną w tabeli. Schalke jest szóste w tabeli. Do prowadzącego Bayernu traci 13 punktów.