Wielki sprawdzian Bayernu Monachium i Hansiego Flicka! Władze wyznaczyły cele

"Bild" wylicza pięć spotkań, które mają zadecydować o przyszłości Hansiego Flicka w Bayernie Monachium. Niemiec jest zatrudniony tymczasowo do końca sezonu.

Hansi Flick jest trenerem Bayernu od listopada ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku Niko Kovaca. Flick początkowo był zatrudniony do końca 2019 roku, a następnie przedłużono z nim umowę do końca sezonu 2019/2020. Jak donosi "Bild", o przyszłości niemieckiego trenera w Monachium zadecyduje pięć spotkań: dwumecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn, rywalizacja w ćwierćfinale LM oraz spotkanie z Schalke w Pucharze Niemiec.

Przyszłość Flicka poznamy do połowy kwietnia?

Oznacza to, że dla losów Flicka kluczowe będą najbliższe tygodnie. Bayern zmierzy się z Chelsea już we wtorek 25 lutego (rewanż 18 marca w Bawarii). Jeśli mistrzowie Niemiec awansują do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pierwszy mecz rozegrają 7 lub 8 kwietnia, a rewanż tydzień później. Z kolei ćwierćfinałowy mecz Pucharu Niemiec Bayern - Schalke odbędzie się 3 kwietnia w Gelsenkirchen.

Wynika z tego, że władze mistrzów Niemiec wymagają od obecnego szkoleniowca awansu co najmniej do półfinałów Ligi Mistrzów i Pucharu Niemiec. Jeśli informacje niemieckiej gazety się potwierdzą, najpóźniej do 15 kwietnia powinniśmy wiedzieć, czy Flick pozostanie trenerem Bayernu w przyszłym sezonie.

Monachijczycy najbliższe spotkanie rozegrają w piątek o godzinie 20:30. Zagrają z ostatnim w tabeli Bundesligi Paderborn. Bayern po 22 kolejkach jest liderem tabeli. Relacja z tego spotkania  w Sport.pl.