Niemieccy kibice znaleźli sposób na rasistę na trybunach! Fantastyczna reakcja [WIDEO]

Podczas piątkowego spotkania III ligi niemieckiej pomiędzy Preussen Muenster a Wuerzburgerem Kickers (0:0) doszło do ataku na tle rasowym na piłkarzu gości, Leroyu Kwadwo. Miejscowi kibice szybko znaleźli sposób na wytępienie tego zjawiska ze swojego stadionu. Dzięki nim agresywny kibic został szybko wyprowadzony z trybuny.

W pewnym momencie na kilka minut przed końcem spotkania pomiędzy Preussen Muenster a Wuerzbergerem Kickers doszło do ataku na tle rasowym. Jeden z kibiców gospodarzy obraził piłkarza gości, Leroya Kwadwo, wydając w jego stronę małpie odgłosy i krzycząc obraźliwe słowa "Wracaj do swojej dziury".

Skuteczny sposób na skandal rasistowski

Poszkodowany - niemiecki obrońca z ghańskim paszportem - postanowił od razu opowiedzieć o całym przykrym zdarzeniu arbitrowi prowadzącemu mecz. Po chwili kibice zasiadający na trybunach również nie pozostali bierni i wzięli sprawę w swoje ręce. Najpierw wezwali ochronę, a potem wskazali sprawcę, który obrażał Leroya Kwadwo. Dzięki temu odpowiednie służby szybko zajęły się agresywnym fanem i wyprowadziły go ze stadionu.

Zobacz całą sytuację na poniższym filmie:

Fantastyczna reakcja kibiców na walkę z rasizmem

Po chwili reakcja trybun była imponująca. Gdy awanturujący się mężczyzna był wyprowadzany ze stadionu, osoby, które były bezpośrednimi świadkami tego zdarzenia, najpierw wstały z miejsc, później zaczęły klaskać, a na koniec krzyczały w jego kierunku "nazista".

Niemiecki klub wydał komunikat po skandalu rasistowskim

Po kilku minutach mecz został wznowiony z udziałem Leroya Kwadwo. Tuż po piątkowym spotkaniu przedstawiciele zespołu Preussen Muenster wydały komunikat, w którym potępiły zachowanie kibica i podziękowały swoim kibicom za błyskawiczną reakcję w znalezieniu sprawcy.

- To jest jedna z podstaw SC Preussen Muenster i jego zwolenników, aby wyraźnie przeciwstawić się wszelkim formom dyskryminacji i wykluczenia - czy to ze względu na kolor skóry, przekonania religijne, płeć lub jakąkolwiek inną orientację. Chcielibyśmy jeszcze raz bardzo przeprosić Leroya Kwadwo, który zaprezentował twardą, ale i uczciwą postawę na naszym stadionie - napisał trzecioligowy klub na swojej stronie internetowej.

Poszkodowany piłkarz podziękował kibicom niemieckiego klubu

Dzień po tym incydencie Leroy Kwadwo pochwalił zachowanie fanów Preussen Muenster: "Dzięki, Muenster. Właśnie dokładnie w taki sposób musicie mierzyć się z takimi facetami". 

 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: