Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemieccy kibice znaleźli sposób na rasistę na trybunach! Fantastyczna reakcja [WIDEO]

Podczas piątkowego spotkania III ligi niemieckiej pomiędzy Preussen Muenster a Wuerzburgerem Kickers (0:0) doszło do ataku na tle rasowym na piłkarzu gości, Leroyu Kwadwo. Miejscowi kibice szybko znaleźli sposób na wytępienie tego zjawiska ze swojego stadionu. Dzięki nim agresywny kibic został szybko wyprowadzony z trybuny.

W pewnym momencie na kilka minut przed końcem spotkania pomiędzy Preussen Muenster a Wuerzbergerem Kickers doszło do ataku na tle rasowym. Jeden z kibiców gospodarzy obraził piłkarza gości, Leroya Kwadwo, wydając w jego stronę małpie odgłosy i krzycząc obraźliwe słowa "Wracaj do swojej dziury".

Skuteczny sposób na skandal rasistowski

Poszkodowany - niemiecki obrońca z ghańskim paszportem - postanowił od razu opowiedzieć o całym przykrym zdarzeniu arbitrowi prowadzącemu mecz. Po chwili kibice zasiadający na trybunach również nie pozostali bierni i wzięli sprawę w swoje ręce. Najpierw wezwali ochronę, a potem wskazali sprawcę, który obrażał Leroya Kwadwo. Dzięki temu odpowiednie służby szybko zajęły się agresywnym fanem i wyprowadziły go ze stadionu.

Zobacz całą sytuację na poniższym filmie:

Fantastyczna reakcja kibiców na walkę z rasizmem

Po chwili reakcja trybun była imponująca. Gdy awanturujący się mężczyzna był wyprowadzany ze stadionu, osoby, które były bezpośrednimi świadkami tego zdarzenia, najpierw wstały z miejsc, później zaczęły klaskać, a na koniec krzyczały w jego kierunku "nazista".

Niemiecki klub wydał komunikat po skandalu rasistowskim

Po kilku minutach mecz został wznowiony z udziałem Leroya Kwadwo. Tuż po piątkowym spotkaniu przedstawiciele zespołu Preussen Muenster wydały komunikat, w którym potępiły zachowanie kibica i podziękowały swoim kibicom za błyskawiczną reakcję w znalezieniu sprawcy.

- To jest jedna z podstaw SC Preussen Muenster i jego zwolenników, aby wyraźnie przeciwstawić się wszelkim formom dyskryminacji i wykluczenia - czy to ze względu na kolor skóry, przekonania religijne, płeć lub jakąkolwiek inną orientację. Chcielibyśmy jeszcze raz bardzo przeprosić Leroya Kwadwo, który zaprezentował twardą, ale i uczciwą postawę na naszym stadionie - napisał trzecioligowy klub na swojej stronie internetowej.

Poszkodowany piłkarz podziękował kibicom niemieckiego klubu

Dzień po tym incydencie Leroy Kwadwo pochwalił zachowanie fanów Preussen Muenster: "Dzięki, Muenster. Właśnie dokładnie w taki sposób musicie mierzyć się z takimi facetami". 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (73)
Niemieccy kibice znaleźli sposób na rasistę na trybunach! Fantastyczna reakcja [WIDEO]
Zaloguj się
 • Piotr Black

  Oceniono 49 razy 41

  Brawo. To jest właśnie wysoki poziom kultury.

 • ajg62

  Oceniono 34 razy 26

  No u nas byłby bohaterem - żołnierzem wyklętym nikt by go nie ruszył - Niemce schodzą na psy.

 • dublet

  Oceniono 28 razy 22

  Tak będziemy wyprowadzać D00pę!

 • gunston

  Oceniono 25 razy 21

  W Polsce kibice siedzący obok nie kiwnęliby palcem a winą obarczyli prezesa klubu. Bo nic nie robi a przecież powinien...

 • miecztemidy

  Oceniono 22 razy 16

  Brawo niemieccy kibice. Nazi do budy lub do pudła.
  Pisowscy kibole rujnują sportowe postawy Polaków. Kto Normalny z dzieckiem pójdzie na mecz ligi,aby oglądać sceny nienawiści,rasizmu i debilizmu.
  Nigdy nie narażę dziecka na takie gó.... Wiem ,że muszę szukać alternatywnego zainteresowania sportem, ale wrócę na stadiony ,gdy w Polsce pojawią się godne postawy K I B I C Ó W.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 17 razy 13

  A co byłoby u nas?

 • kibleg

  Oceniono 18 razy 12

  W Polsce rzeba by bydło mianujące siebie "ultrasami" wyp....ć ze stadionów, wtedy godnie wkroczymy do Europy, polskie kluby nie będą z powodu bydła karane przez UEFA, sponsorzy chętnie zaczną wspierać kluby kulturalnie grające itd. Dopóki bydło włazi na stadiony przeznaczone dla kibiców, będzie źle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX