Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kto nowym trenerem Krzysztofa Piątka? Hertha potwierdza: Chcemy go u siebie

Hertha jest zainteresowana sprowadzeniem Niko Kovaca na stanowisku nowego trenera. Inofrmację tę potwierdził Michael Preetz, dyrektor generalny berlińskiego klubu w rozmowie z niemieckimi mediami.

Po niespodziewanym odejściu Juergena Klinsmanna z Herthy, przedstawiciele berlińskiego klubu postawili tymczasowo na duet: Alexander Nouri - Markus Feldhoff. Pod ich wodzą ekipa Krzysztofa Piątka wygrała w sobotę z Paderbornem 2:1 w Bundeslidze. Poszukiwania ws. nowego trenera jednak nie ustają, a najpoważniejszym kandydatem jest Niko Kovac, były szkoleniowiec Bayernu Monachium, który od czasu zwolnienia z ekipy mistrza Niemiec w listopadzie 2019 roku pozostaje bez pracy.

Zobacz wideo

Dyrektor generalny Herthy chce zatrudnić Niko Kovaca. Będzie nowym trenerem Krzysztofa Piątka?

Hertha już od dawna jest zainteresowana Chorwatem. 48-letni trener nie chce przejmować berlińskiego klubu w trakcie ligowego sezonu, ale wcale to nie oznacza, że podpisanie przez niego umowy z zespołem Krzysztofa Piątka jest niemożliwe.

Hertha zamierza poczekać na Nico Kovaca do lata 2020 roku, aby mógł prowadzić zespół od początku sezonu 2020/21. Michael Preetz, dyrektor generalny Herthy, nie ukrywa, że jest wielkim zwolennikiem chorwackiego szkoleniowca już od dawna:

- Każdy wie, że Niko jest kimś, kto pochodzi z Berlina i bronił barw Herthy. Od trzech i pół roku wykonywał znakomitą pracę w Bundeslidze, zarówno w Eintrachcie Frankfurt, jak i Bayernie Monachium. Nie jesteśmy jedyną drużyną, która chciałaby mieć Kovaca. Wszyscy znają jego sukcesy. Spodziewamy się, że otrzyma oferty zarówno z Niemiec, jak i międzynarodowe - zdradził dyrektor generalny Herthy w rozmowie ze "Sky".

Hertha zajmuje dopiero 13. miejsce w lidze niemieckiej po rozegraniu 22 kolejek i ma przewagę dziewięciu puntów nad znajdującym się w strefie spadkowej ekipą Werderu Brema.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl