Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek oceniony przez Niemców! Stworzył "40-milionowy atak"

- Krzysztof Piątek i Matheus Cunha to 40-milionowy atak - piszą niemieccy dziennikarze. Hertha Berlin pokonała na wyjeździe Paderborn 2:1 i powiększyła przewagę nad strefą spadkową.

- Nabiegał się Krzysztof Piątek, naszarpał z obrońcami, ale bramki w Bundeslidze wciąż nie zdobył. Wypracował za to gola nowemu partnerowi z ataku - tak występ polskiego napastnika ocenił Dawid Szymczak. A co napisali niemieccy dziennikarze?

Krzysztof Piątek i Cunha "wirowali coraz lepiej"

- Hertha w trakcie spotkania zyskała pewność siebie, a nowy 40-milionowy atak, czyli Krzysztof Piątek i Cunha [tyle kosztowali obaj piłkarze - dop. red.], wirował coraz lepiej w obronie Paderbornu - pisze Sport1.de. Za to Kicker wypomina Piątkowi jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (58. minuta). Za to wszystkie media wspominają, że pierwszy gol dla Herthy - którego strzelił Cunha - nie został uznany, gdyż Polak zagrał w tej akcji piłkę ręką.

Zobacz wideo Zobacz skrót tego spotkania!

Za to SportBild zachwala Herthę, "w której piłka nożna znowu odgrywa główną rolę". Berlińczycy byli do tej pory krytykowani za bardzo nudny i toporny styl gry, a w dodatku kwestie czysto piłkarskie zostały przyćmione przez nagłe i niespodziewane odejście Juergena Klinsmanna z klubu. - Hertha pokazała inną twarz w Paderbornie, nawet jeśli nie wszystko poszło zgodnie z planem. Skończyło się jednak zasłużonym zwycięstwem 2:1. Dzięki temu klub ze stolicy znowu może skupić się na najważniejszej rzeczy: piłce! - czytamy.

Hertha po zwycięstwie zajmuje 13. miejsce w tabeli z 26 punktami i ma już dziewięć punktów przewagi nad 16. Fortuną Duesseldorf (miejsca barażowe) i 17. Werderem Brema (miejsce spadkowe). Paderborn jest ostatni z 16 pkt.