Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niemcy zachwyceni Dawidem Kownackim. "Miał lepsze oferty, ale zachował się niesamowicie"

- Dawid Kownacki miał lepsze oferty niż nasze, ale nie chciał złamać danego nam słowa - powiedział Lutz Pfannestiel, dyrektor sportowy Fortuny Duesseldorf.

Dawid Kownacki był wypożyczony z Sampdorii do Fortuny Duesseldorf w drugiej części poprzedniego sezonu, a latem został wykupiony za 7,5 mln euro, co jest rekordem transferowym niemieckiego klubu. Pfannestiel w rozmowie z Goal.com dostał pytanie, czy kiedykolwiek był wyjątkowo zachwycony zachowaniem jakiegoś piłkarza z "ludzkiego punktu widzenia".

- Tak, to Dawid Kownacki - odpowiedział i wyjaśnił sytuację: - Miał lepsze oferty. Ale dogadał się już z nami. Odrzucił lepsze propozycje pod względem finansowym, gdyż nie chciał złamać danego nam słowa. To było niesamowite zachowanie jak na 21-latka.

Zobacz wideo Dawid Kownacki: Nie mam liczb, ale w klubie mnie uspokajają

- Jednak sam transfer był bardzo skomplikowany. Porozumieliśmy się z nim 2 stycznia, ale dokumenty z Sampdorii przyszły dopiero 31 stycznia, na 69 minut przed zakończeniem okna transferowego. W tym czasie rozmowy były przerywane 15 razy, wielokrotnie byłem w Genui, by rozmawiać z władzami Sampdorii. Ten transfer zajął nam dużo czasu i zabrał wiele energii, to było niesamowite - stwierdził Pfannestiel.

Dawid Kownacki leczy obecnie kontuzję

Kontrakt Kownackiego obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Reprezentant Polski w tym sezonie rozegrał 18 meczów, ale nie strzelił ani jednej bramki, tak samo jak i nie zaliczył żadnej asysty, przez co w rankingu "Kickera" zajmuje ostatnie miejsce wśród wszystkich piłkarzy Bundesligi. Aktualnie leczy kontuzję kolana i nie wiadomo, czy jeszcze wystąpi w tym sezonie. Fortuna walczy o utrzymanie, obecnie zajmuje 16., barażowe miejsce.