Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek ma nowych trenerów! Hertha Berlin podjęła decyzję

Władze Herthy BSC potwierdziły, że w najbliższych tygodniach berliński zespół poprowadzą Alexander Nouri i Markus Feldhoff, dotychczasowi asystenci Juergena Klinsmanna.

To był szok dla kibiców, piłkarzy oraz najważniejszych osób w Hercie Berlin - Juergen Klinsmann nagle zrezygnował z prowadzenia zespołu. Trenerem był od listopada, a rezygnację złożył po ostatniej porażce z Mainz (1:3). - Jako główny trener potrzebuję również zaufania osób zarządzających. Jeśli nie jest gwarantowane, nie mogę wykorzystać w pełni swojego potencjału jako trener i dlatego też nie mogę dźwigać tej odpowiedzialności - napisał w oświadczeniu.

Kto będzie następcą Klinsmanna? Władze Herthy BSC potwierdziły, że w najbliższych tygodniach berliński zespół poprowadzą Alexander Nouri i Markus Feldhoff, czyli dotychczasowi asystenci Niemca. W Niemczech mówi się, że to Nouri, były zawodnik Werderu, ustala taktykę, a Klinsmann jest bardziej maskotką, kimś raczej od motywowania piłkarzy - mówił Sport.pl Mateusz Majak z Eleven Sports.

"Piątek przed nikim nie zamierza się kłaniać. Trafił w dobre miejsce":

Zobacz wideo

Być może Nouri i Feldhoff poprowadzą zespół do końca sezonu, a potem Herthę obejmie Niko Kovac, który w listopadzie został zwolniony z Bayernu Monachjum - to wymarzony kandydat Berlińczyków. Chorwat nie zgodził się jednak na przejęcie zespołu już teraz.

Hertha Berlin znajduje się aktualnie na 14. miejscu w tabeli Bundesligi. Ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Z ligi spadną trzy najsłabsze drużyny.