Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polak najgorszym piłkarzem Bundesligi! Lewandowski jest najlepszy

Sezonu 2019/2020 Dawid Kownacki z pewnością nie zaliczy do udanych. Polski napastnik na początku lutego nabawił się poważnej kontuzji kolana, a średnia nota jego występów w Bundeslidze wystawiona przez magazyn "Kicker" jest najniższa spośród wszystkich zawodników, którzy rozegrali co najmniej połowę możliwych minut w tych rozgrywkach.

W notowaniu "Kickera", według kryteriów opisanych wyżej, wzięto pod uwagę 202 zawodników Bundesligi. Kownacki w tym rankingu zajmuje niestety ostatnie miejsce z notą 4,39 - magazyn ocena zawodników w skali od 1 do 6, gdzie 1 oznacza klasę światową, a 6 występ będący nieporozumieniem.

WIDEO: Dawid Kownacki: Nie mam liczb, ale w klubie mnie uspokajają

Oczywiście wpływ na postawę Kownackiego ma też słaba forma całego zespołu Fortuny Duesseldorf, która po 21. kolejce rozgrywek jest na 16. miejscu, oznaczającym konieczność gry w barażach o utrzymanie się w niemieckiej ekstraklasie. W rankingu "Kickera" na miejscach od 150 do 200 znajduje się łącznie aż siedmiu graczy Fortuny.

Indywidualne liczby Kownackiego, jak na napastnika, są najgorsze z możliwych. Polak rozegrał 18 spotkań w Bundeslidze i nie zdobył w nich ani jednej bramki czy asysty. Tej fatalnej statystyki zresztą nie zdoła już poprawić. Kontuzja kolana, jakiej nabawił się na początku lutego, wykluczyła go z gry do końca sezonu, przez co przegapi możliwość wyjazdu na Euro 2020.

Dawid Kownacki najgorszy, Robert Lewandowski... najlepszy

Co ciekawe, zestawienie "Kickera" otwiera i zamyka Polak. Na 1. miejscu plasuje się obecnie Robert Lewandowski ze średnią notą 2,45. Atakujący Bayernu jest w tym sezonie (tak jak i w poprzednich) w wyśmienitej formie. W 21 meczach Bundesligi strzelił 22 gole i jest liderem klasyfikacji strzelców niemieckiej ligi.

Więcej o:
Komentarze (13)
Polak najgorszym piłkarzem Bundesligi! Lewandowski jest najlepszy
Zaloguj się
 • areq1971

  Oceniono 4 razy 4

  Jakoś mnie to nie zdziwiło,nie rozumiem zachwytów nad tym piłkarze.Życzę powrotu do zdrowia po kontuzji...i powrotu do ekstraklasy,gdzie jest Jego miejsce.

 • tomaszkulej

  Oceniono 4 razy 4

  Wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego nie dziwi. To światowy piłkarski top.
  A jeśli chodzi o Dawida Kownackiego to nigdy nie byłem jego fanem. Nie uważam go za wybitnego piłkarza. Bundesliga to dla niego zbyt wysoki poziom. Po wyleczeniu kontuzji powinien zmienić klub i odejść z ligi niemieckiej.

 • poziom1908

  Oceniono 3 razy 3

  Czemu mnie to nie dziwi...

 • roki4

  Oceniono 5 razy 3

  "Oczywiście wpływ na postawę Kownackiego ma też słaba forma całego zespołu Fortuny Duesseldorf,". Nic ująć, ale należy też dodać, że bardzo słaba forma m.in. Kownasia ma też wpływ na postawę Fortuny.

 • 6nine9

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętam jak na siłę lansowali Kownackiego w Lechu... miękki, delikutaśny, gdy wchodził za niego 35-letni Robak Od razu bylo wiadomo który jest piłkarzem.

 • pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Kownacki to nie ten co każdego Polaka chciał pozywać gdy opisywali jego formę jako najgorszą w Bundeslidze?

 • eurotram

  0

  Tylko że te oceny (jak każde) są w dużej mierze subiektywne. Nie twierdzę,że Kownacki dobrze grał,ale zawsze jakoś tak dziwnym trafem piłkarza,wobec którego były wyższe (lub znacznie wyższe) oczekiwania,ocenia się niżej niż piłkarza który grał na takim samym poziomie,ale wobec którego oczekiwania były niższe.
  A to,że (chyba już można to napisać,przynajmniej o sportowcach) jako naród mamy słabą psychikę i nie potrafimy unosić ciężaru oczekiwań (poza wyjątkami), to inna sprawa.

 • lubiejakgram

  0

  ale Pan redaktor i tak wciąż pisze, że zdąży na euro buhaha.

 • debordian

  0

  Przecież pisaliście wyżej, że Kownacki leczy się, żeby zdążyć na Euro. Naprawdę mamy powoływać jednego z najsłabszych zawodników w Bundeslidze, gdy mamy Świderskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX