Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polak najgorszym piłkarzem Bundesligi! Lewandowski jest najlepszy

Sezonu 2019/2020 Dawid Kownacki z pewnością nie zaliczy do udanych. Polski napastnik na początku lutego nabawił się poważnej kontuzji kolana, a średnia nota jego występów w Bundeslidze wystawiona przez magazyn "Kicker" jest najniższa spośród wszystkich zawodników, którzy rozegrali co najmniej połowę możliwych minut w tych rozgrywkach.

W notowaniu "Kickera", według kryteriów opisanych wyżej, wzięto pod uwagę 202 zawodników Bundesligi. Kownacki w tym rankingu zajmuje niestety ostatnie miejsce z notą 4,39 - magazyn ocena zawodników w skali od 1 do 6, gdzie 1 oznacza klasę światową, a 6 występ będący nieporozumieniem.

WIDEO: Dawid Kownacki: Nie mam liczb, ale w klubie mnie uspokajają

Zobacz wideo

Oczywiście wpływ na postawę Kownackiego ma też słaba forma całego zespołu Fortuny Duesseldorf, która po 21. kolejce rozgrywek jest na 16. miejscu, oznaczającym konieczność gry w barażach o utrzymanie się w niemieckiej ekstraklasie. W rankingu "Kickera" na miejscach od 150 do 200 znajduje się łącznie aż siedmiu graczy Fortuny.

Indywidualne liczby Kownackiego, jak na napastnika, są najgorsze z możliwych. Polak rozegrał 18 spotkań w Bundeslidze i nie zdobył w nich ani jednej bramki czy asysty. Tej fatalnej statystyki zresztą nie zdoła już poprawić. Kontuzja kolana, jakiej nabawił się na początku lutego, wykluczyła go z gry do końca sezonu, przez co przegapi możliwość wyjazdu na Euro 2020.

Dawid Kownacki najgorszy, Robert Lewandowski... najlepszy

Co ciekawe, zestawienie "Kickera" otwiera i zamyka Polak. Na 1. miejscu plasuje się obecnie Robert Lewandowski ze średnią notą 2,45. Atakujący Bayernu jest w tym sezonie (tak jak i w poprzednich) w wyśmienitej formie. W 21 meczach Bundesligi strzelił 22 gole i jest liderem klasyfikacji strzelców niemieckiej ligi.

Więcej o: