Hertha Berlin w szoku po decyzji Klinsmanna! Krzysztof Piątek ma wielkiego pecha

Krzysztof Piątek ma wielkiego pecha do trenerów. Odkąd trafił do Genoi, miał już siedmiu szkoleniowców, a po rezygnacji Klinsmanna z prowadzenia Herthy, będzie trenował już z ósmym trenerem.

Juergen Klinsmann poinformował we wtorek, że rezygnuje z prowadzenia Herthy Berlin w następnych meczach Bundesligi. - Jako główny trener potrzebuję również zaufania osób zarządzających. Jeśli nie jest gwarantowane, nie mogę wykorzystać w pełni swojego potencjału jako trener i dlatego też nie mogę dźwigać tej odpowiedzialności - napisał Klinsmann w oświadczeniu, które opublikował na Facebooku.

Zobacz wideo

Dyrektor sportowy Herthy Berlin jest w szoku decyzją, którą ogłosił rano Klinsmann, biorąc pod uwagę, że dopiero ustalali plan działania zespołu na najbliższe miesiące. Niemiecki trener rezygnując z posady szkoleniowca zespołu powrócił do funkcjonowania w zarządzie klubu.

To kolejna zmiana trenera w klubie, w którym występuje Krzysztof Piątek. Można wręcz stwierdzić, że Polak nie ma szczęścia do szkoleniowców. Odkąd trafił do Genoi w styczniu ubiegłego roku, będzie pracował już z 8. trenerem. W Genoi pracował z Davide Ballaridinim, Ivanem Juriciem i Cesare Prandellim. W Milanie trenował z Gennaro Gattuso, Marco Giampaolo i Stefano Piolim.

Kolejni trenerzy Krzysztofa Piątka:

  • Davide Bellardini (Genoa)
  • Ivan Jurić (Genoa)
  • Cesare Prandelli (Genoa)
  • Gennaro Gattuso (Milan)
  • Marco Giampaolo (Milan)
  • Stefano Pioli (Milan)
  • Jurgen Klinsmann (Hertha)

Nie wiadomo nadal, kto zastąpi na stanowisku trenera Herthy Berlin Jurgena Klinsmanna. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie trenerem tymczasowym, przez co Piątek w ciągu zaledwie 1,5 roku może pracować z aż dziewięcioma trenerami!

Więcej o: