Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern Monachium jest gotowy wydać 60 mln euro na nowego piłkarza

Bayern Monachium jest poważnie zainteresowany Dayotem Upamecano. Mistrzowie Niemiec mogą kupić go latem za 60 mln euro - informuje Christian Falk, dziennikarz "SportBilda".

Jak informuje znany niemiecki dziennikarz, władze Bayernu Monachium już skontaktowały się z agentami piłkarza RB Lipsk. Jeśli jakikolwiek inny klub zgłosi zainteresowanie Dayotem Upamecano, to mistrzowie Niemiec zostaną poinformowani o tym fakcie.

Bayern obserwuje Francuza od dłuższego czasu. 21-latek jest jednym z najbardziej utalentowanych obrońców w Bundeslidze. Do RB Lipsk przyszedł w styczniu 2017 roku z RB Salzburg za ok. 10 milionów euro i od razu wywalczył sobie miejsce w składzie. W tym sezonie rozegrał 24 mecze we wszystkich rozgrywkach, a łącznie w niemieckim klubie rozegrał 99 spotkań, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Latem w kontrakcie Upamecano uaktywni się klauzula odejścia w wysokości 60 mln euro. Francuz w ostatnim ligowym spotkaniu obu drużyn zatrzymał Roberta Lewandowskiego >>

Bayern Monachium - RB Lipsk. Piękny trik Lewandowskiego, ale do akcji wkroczył VAR:

Zobacz wideo

Falk poinformował również o tym, że zainteresowanie Bayernu Lukasem Klostermannem (innym piłkarzem Lipska) w ostatnim czasie jest nieco mniejsze - głównie dlatego, że Bawarczycy chcieliby pozyskać na prawą obronę Sergino Desta z Ajaksu.