Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Dawid Kownacki przejdzie operację. Wyjazd na Euro 2020 poważnie zagrożony

Fortuna Duesseldorf poinformowała, że Dawid Kownacki doznał kontuzji więzadła krzyżowego przedniego w kolanie i w poniedziałek przejdzie konieczną operację. Nadal nie jest jasne, jak długo będzie trwała przerwa reprezentanta Polski.

Jak poinformował "Bild", Dawid Kownacki z kontuzją zakończył poniedziałkowy, godzinny trening Fortuny przed wtorkowym meczem z Kaiserslautern w Pucharze Niemiec. Polak doznał groźnie wyglądającego urazu kolana. Gdy zawodnicy Fortuny wsiadali do autokaru i odjeżdżali na mecz, Kownacki kuśtykając, opuszczał klub. Zawodnika autem zabrała jego żona, Aleksandra.

Zobacz wideo

W środę klub poinformował, że Kownacki doznał uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego i w poniedziałek przejdzie operację. Nie wiadomo jednak, jak długo reprezentant Polski będzie musiał z tego powodu pauzować. Niemieckie media informują, że Polak nie zagra już w tym sezonie, a także ma niewielkie szanse na wyjazd z kadrą na Euro 2020.

Kownacki jest piłkarzem Fortuny od stycznia zeszłego roku. Najpierw był w niej na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii Genua, a później został wykupiony za 7,5 miliona euro. To transferowy rekord klubu z Duesseldorfu.

Kownacki rozegrał w tym sezonie 19 meczów, w których nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty. Po 20 kolejkach niemieckiej Bundesligi Fortuna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Do bezpiecznej pozycji w tabeli zespół Kownackiego traci dwa punkty.

Więcej o: