Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szalony pomysł Pepa Guardioli w Bayernie! "Trudno mi było go od tego odwieść"

Karl Heinz-Rummenigge, dyrektor generalny Bayernu Monachium zdradził, że gdy Pep Guardiola był trenerem mistrza Niemiec, to planował wystawić Manuela Neura w środku pola!

Pep Guardiola jest doskonale znany z różnych innowacyjnych pomysłów taktycznych. Gdy Hiszpan był trenerem Bayernu Monachium, to pewnego razu zaświtała mu w głowie szalona myśl związana z Manuelem Neuerem.

Zobacz gola Lewandowskiego na 1:0 w wygranym 3:1 meczu z Mainz w Bundeslidze:

Zobacz wideo

Bramkarz Bayernu zrewolucjonizował futbol na pozycji bramkarza

Manuel Neuer podczas rządów Katalończyka miał niepodważalne miejsce w bramce mistrza Niemiec. Golkiper niemieckiej kadry w pewien sposób zrewolucjonizował pozycję bramkarza, którego zakres obowiązków jest obecnie coraz większy. To już nie tylko łapanie piłki i stanie między słupkami, ale również odważne wychodzenie poza "szesnastkę" w celu przerwania akcji rywali czy też rozgrywanie piłki nogą z kolegami z zespołu daleko od swojego pola karnego.

33-letni bramkarz ma tak duże umiejętności techniczne, że równie dobrze nogami, jak i rękami. Podczas spotkań często wychodzi daleko poza własne pole karne, biorąc udział w akcji jako ostatni obrońca. Nie inaczej było w latach 2013-16, kiedy Bayern prowadził Pep Guardiola.

"Trudno mi było odwieść Pepa  Guardiolę od tego pomysłu"

Karl Heinz-Rummenigge, dyrektor generalny monachijskiego klubu zdradził w piłkarskim magazynie "51", że po zapewnieniu sobie mistrzostwa Niemiec, Pep Guardiola poważnie zastanawiał się nad wypróbowaniem Manuela Neuera jako zawodnika środka pola:

- Manuel zrewolucjonizował pozycję bramkarza. Wciąż pamiętam, jak pewnego razu Pep Guardiola po wygraniu mistrzostwa wpadł na pomysł, aby wystawić go na mecz w środku pola. Trudno mi było odwieść Pepa od tego pomysłu, który niektórzy z nas mogliby interpretować jako arogancję - powiedział Rummenigge.

Neuer sprawdziłby się dobrze w nowej roli

Zdaniem dyrektora generalnego Bayernu, Neuer dałby sobie radę w nowej roli na boisku: - Jestem przekonany, że Manu poradziłby sobie dobrze również w środku pola. Byłby to interesujący eksperyment - zakończył niemiecki działacz.

Manuel Neuer gra w Bayernie od lipca 2011 roku, kiedy to przyszedł z Schalke 04 Gelsenkirchen. W bieżącym sezonie zagrał dla mistrza Niemiec w 22 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.