Król strzelców Euro 2000: Robert Lewandowski jest drugim najlepszym napastnikiem na świecie

Robert Lewandowski jest drugim najlepszym napastnikiem na świecie - tak uważa Savo Milosević. Król strzelców Euro 2000 wyżej stawia Karima Benzemę.

Savo Milosević został zapytany przez "Fakt" o to, kto jest najlepszym napastnikiem na świecie. Serb nie miał żadnych wątpliwości: - Francuz Karim Benzema. Lubię napastników, którzy są wszechstronni i nieprzewidywalni na boisku. Benzema w każdej chwili może strzelić gola, mieć piękną asystę, popisać się efektownym dryblingiem albo doskoczyć do przeciwnika.

Milosević: Benzema i Lewandowski na pewno znaleźliby się w czołowej "10" ostatnich lat

Dopytany o Lewandowskiego Milosević odpowiedział: - On jest dla mnie numerem dwa. Gdybym tworzył listę najlepszych zawodników świata z ostatnich sześciu, siedmiu lat, bez podziału na pozycje, Benzema i Lewandowski na pewno znaleźliby się w pierwszej dziesiątce.

Savo Milosević grał w takich klubach jak Partizan Belgrad, Aston Villa, Real Saragossa, Parma, Espanyol, Celta Vigo, Osasuna i Rubin Kazań. Na Euro 2000 został królem strzelców raz z Patrickiem Kluivertem (strzelili po pięć goli). W reprezentacji rozegrał 102 spotkania, strzelił 37 goli.

Zobacz gola Lewandowskiego w meczu z Schalke:

Zobacz wideo
Więcej o: