Krzysztof Piątek został jednoznacznie oceniony przez Niemców za debiut

Krzysztof Piątek jest chwalony za debiut w Hercie Berlin! "Rzucał się w każdy pojedynek", "prawie wygrał mecz" - takie słowa możemy przeczytać w niemieckich mediach.

Krzysztof Piątek w czwartek zamienił AC Milan na Herthę Berlin i niespodziewanie już w piątek dostał okazję do debiutu. Po jego wejściu na ostatnie pół godziny gry jego ekipa zaczęła wyglądać nieco lepiej niż w starciu z Schalke - a sam Polak miał okazję na gola - ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

- Prawie wygrał mecz: Piątkowi zabrakło niewiele w debiucie w Hercie - tak relację pomeczową zatytułował "Kicker". - W 63. minucie nowy, wielomilionowy nabytek pojawił się na boisku. Kibice dawali mu wsparcie w każdej akcji i był nawet blisko gola 10 minut po wejściu na boisko. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową piłka minimalnie minęła bramkę - czytamy.

Krzysztof Piątek nadzieją Herthy Berlin

- W 63. minucie stadion olimpijski w Berlinie ożył radością, gdy Krzysztof Piątek pojawił się na boisku. Piłkarz sprowadzony za 27 mln euro prawie zaliczył wymarzony debiut, ale nie wykorzystał sytuacji w 73. i 81. minucie - napisał Sport1.de. - Wejście Piątka dało nadzieję na natychmiastową poprawę - czytamy o sytuacji Herthy, która zaprezentowała się bardzo słabo i przez cały mecz nie oddała ani jednego celnego strzału. - Polak zaliczył zaledwie 11 kontaktów z piłką, ale oddał trzy strzały. Był bardzo zaangażowany i dziewięciokrotnie zaliczył sprint, a jego najwyższa prędkość to 31,93 km/h.

Od portalu Sportbuzzer.de Piątek dostał wysoką notę 2,5 (skala 1-6, im niższa, tym lepsza). - Rzucał się w każdy pojedynek, w 73. minucie prawie strzelił gola na 1:0. To był dobry debiut - czytamy w uzasadnieniu.

- Dobrze sobie poradził. Nie jest łatwo wejść do nowego zespołu tak szybko - powiedział pomocnik Herthy Per Skjelbred. Trener Juergen Klinsmann zachwala umiejętności Polaka, którego "krótko spotkał w czwartek" i uważa, że "on jest naprawdę dobry".

Krzysztof Piątek we Włoszech zaczął w bardzo słabym klubie:

Zobacz wideo
Więcej o: