"Bild" podał kwotę transferu Krzysztofa Piątka! Twierdzi co innego niż Włosi

Krzysztof Piątek jest już w Berlinie, gdzie przechodzi testy medyczne przed transferem do Herthy. Według "Bilda" Polak ma kosztować 22 mln euro plus bonusy.

Znani włoscy dziennikarze jak Fabrizio Romano czy Gianluca Di Marzio podawali, że AC Milan dostanie za Krzysztofa Piątka 27-28 mln euro plus ewentualne bonusy. "Bild" ma jednak nieco inne informacje i pisze o kwocie w wysokości 22 mln plus bonusy. Piątek ma podpisać kontrakt do 2025 roku. - Juergen Klinsmann ma niesamowite szczęście - piszą Niemcy, jako że Hertha ma ogromny problem ze strzelaniem goli. Jego ekipa zdobyła tylko 24 bramki, a transfer Polaka ma być rozwiązaniem niemocy strzeleckiej.

Tłumaczymy, dlaczego Milan chce sprzedać Krzysztofa Piątka:

Zobacz wideo

Krzysztof Piątek całkowicie zawodzi w tym sezonie w Milanie. Za nami 21 kolejek ligi włoskiej, a napastnik ma na swoim koncie zaledwie cztery bramki, z czego aż trzy z rzutów karnych. Sytuację Polaka w Milanie pogorszył fakt, że w styczniu na San Siro trafił Zlatan Ibrahimović. Hertha zajmuje 13. miejsce w Bundeslidze, po 19 kolejkach ma zaledwie 22 punkty.

Napastnikiem reprezentacji Polski interesowały się również takie kluby jak Tottenham Hotspur, Sevilla czy Chelsea, ale oba zespoły odstraszyły wymagania Milanu - Włosi nie chcieli wypożyczać Piątka, tylko go sprzedać, by odzyskać jak najwięcej pieniędzy (rok temu przeszedł z Genoi za 33 mln euro plus bonusy).

Więcej o: