Leroy Sane może nie trafić do Bayernu Monachium. Ma poważne wątpliwości

Leroy Sane, skrzydłowy Manchesteru CIty, zaczął się poważnie zastanawiać, czy transfer do Bayernu Monachium to dla niego odpowiedni kierunek - donosi "Bild".

Leroy Sane był bliski transferu do Bayernu Monachium już latem, ale w sierpniowym meczu z Liverpoolem o Tarczę Wspólnoty zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. To sprawiło, że negocjacje zakończyły się fiaskiem. W styczniu oba kluby wróciły do tematu. Nawet dziennik "Bild" informował, że Sane jest już zdecydowany na transfer do Bayernu. Bawarczycy też go chcieli sprowadzić już w styczniu, a w transakcji miała im nie przeszkadza kontuzja zawodnika. Paradoksalnie, uraz piłkarza miał niemieckiemu klubowi nawet pomóc, ponieważ wartość Sane przez ten uraz była zaniżona. Ostatecznie Pep Guardiola, trener City, nie zgodził się na odejście skrzydłowego, który do zdrowia ma powrócić w lutym.

Bayern Monachium rozgromił Schalke 5:0. Skrót meczu i gole Lewandowskiego:

Zobacz wideo

Teraz "Bild" donosi, że sytuacja się mocno skomplikowała, bo reprezentant Niemiec zaczął się poważnie zastanawiać, czy rzeczywiście Monachium, to dla niego odpowiedni kierunek. Zmieniła się także optyka władz Bayernu. - Nie zamierzam komentować sytuacji zawodnika, który ma jeszcze przez półtora roku ważny kontrakt z Manchesterem City. Jeśli jesteśmy zainteresowani, czego nie wykluczam, najpierw porozmawiamy z klubem - oświadczył niedawno Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu Bayernu.

Latem 2016 roku Schalke sprzedało Sane do City za około 50 milionów euro. Do tej pory reprezentant Niemiec rozegrał dla City 134 występów, strzelił 39 goli i zaliczył 45 asyst.

Więcej o: