Borussia Dortmund nie przedłuży kontraktu z Łukaszem Piszczkiem!

- Chciałbym zostać jeszcze rok. Czy tak się stanie? Trudno w tej chwili powiedzieć - powiedział ostatnio Łukasz Piszczek w rozmowie z portalem schwatzgelb.de. Coraz więcej wskazuje na to, że tak się nie stanie, bo - zdaniem "Sport Bild" - Borussia Dortmund zdecydowała, że kontrakt byłego reprezentanta Polski nie zostanie przedłużony.

- Chciałbym zostać jeszcze rok. Czy tak się stanie? Trudno w tej chwili powiedzieć, jednak rozmawiamy odnośnie przedłużenia umowy. Więcej będę wiedział na przełomie stycznia i lutego. Jeśli klub widzi to inaczej, będę musiał to zaakceptować - mówił niedawno Łukasz Piszczek w rozmowie z portalem schwatzgelb.de. Teraz wiele wskazuje na to, że były reprezentant Polski na kolejny rok w niemieckim klubie nie zostanie.

Łukasz Piszczek w "Wilkowicz Sam na Sam"

Zobacz wideo

Borussia Dortmund podjęła decyzję w sprawie przyszłości Piszczka!

Według informacji tygodnika "Sport Bild", władze Borussii Dortmund nie zaoferują przedłużenia kontraktu Piszczkowi. Doświadczony obrońca coraz rzadziej znajduje się w podstawowym składzie dortmundczyków, których trener preferuje grę z trójką obrońców, którą zazwyczaj tworzą Mats Hummels, Manuel Akanji i Dan-Axel Zagadou. Na pozycjach wahadłowych występują natomiast Nico Schulz i Achraf Hakimi. Dla byłego reprezentanta Polski na boisku miejsca więc brakuje. W ostatniej kolejce Polak co prawda zagrał, ale w starciu z Augsburgiem (5:3) przebywał na murawie jedynie przez 56 minut. Później został zmieniony przez Erlinga Brauta Haalanda, który w debiucie w drużynie Luciena Favre'a zdobył hat-tricka.

Niemieccy dziennikarze informują, że Piszczek nie będzie jedynym zawodnikiem, który nie otrzyma propozycji przedłużenia kontraktu. Drugim ma być Mario Goetze.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Copyright © Agora SA