Zbigniew Boniek zachwycony. "Jego potencjał jest niesamowity. Talent"

- Potencjał tego Haalanda jest niesamowity - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze. Prezes PZPN w ten sposób zareagował na kapitalny debiut Erlinga Haalanda w Borussii Dortmund.

Erling Braut Haaland po raz kolejny zadziwił świat. W sobotnim spotkaniu Augsburga z Borussią Dortmund wszedł na boisko w 56. minucie przy stanie 1:3, zmieniając Łukasza Piszczka - i już trzy minuty później strzelił pierwszego gola, a potem dołożył dwa kolejne, dzięki czemu BVB wygrało 5:3. Norweg przyszedł do BVB zimą z RB Salzburg, gdzie w 22 meczach tego sezonu zdobył 28 bramek i zaliczył siedem asyst.

Zobacz wszystkie gole z tego spotkania, w tym trzy trafienia Haalanda:

Zobacz wideo

- Potencjał tego Haalanda jest niesamowity. Mocny, szybki, dobry technicznie, potrafi strzelić bramkę nogą, głową, z bliska i daleka. Niesamowity talent - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze, zachwycając się Norwegiem.

- Aklimatyzacja? Poznanie ligi? Przeskok między austriacką a niemiecką Bundesligą? Erling Haaland nie zaprzątał sobie tym głowy. W Augsburgu myślał tylko o zdobywaniu bramek, które pomogą mu w kolejnym wielkim transferze - bo wszyscy wiedzą, że Dortmund to jedynie przystanek - napisał Dawid Szymczak w swoim tekście, który możesz przeczytać tutaj.

Więcej o: