Co za słowa kapitana! "Nie mieliśmy takiego napastnika od czasów Lewandowskiego"

Erling Haaland wyważył drzwi Bundesligi. 19-letni Norweg strzelił trzy gole w swoim pierwszym meczu w Borussii Dortmund. Światowe media są pod wrażeniem, a Marco Reus przyznał, że Borussia nie miała takiego napastnika od czasów Roberta Lewandowskiego.

- Nie mieliśmy takiego napastnika od czasów Roberta Lewandowskiego. Haaland daje nam możliwość grania w różnych systemach i stylach. Jest bardzo otwarty. Ważne, by go poznać. Gdy zaczniemy dobrze współpracować, wydobędziemy wszystkie jego mocne strony - przyznał Marco Reus, kapitan BVB, w wywiadzie dla Sky Sports.

Niemiec był pod ogromnym wrażeniem debiutu Norwega w Borussii Dortmund. Haaland wszedł na murawę w 56. minucie za Łukasza Piszczka, pierwszego gola strzelił po trzech minutach, a później dołożył jeszcze dwa trafienia. Możecie je zobaczyć tutaj:

Światowe media są pod wrażeniem debiutu Norwega. "Przerażające" - ocenia francuskie radio RMC Sport. "Terminator" - zachwala Norwega statystyczny profil OptaJean, a Gary Lineker docenia klasę 19-latka. - Wszedł na boisko w 56. minucie, gdy Borussia przegrywała 1:3. 23 minuty później strzelił swojego trzeciego gola i było 5:3 dla jego drużyny. Niezwykłe - napisał król strzelców mundialu z 1986 roku.

Erling Haaland trafił do Borussii Dortmund w zimowym oknie transferowym. Niemiecki klub wykupił go z RB Salzburg, zapłacił 20 mln euro.