Robert Lewandowski już nie jest najlepszym strzelcem Bundesligi! Kapitalny występ Timo Wernera

Robert Lewandowski stracił pozycję lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi! Kapitalny występ ma za sobą Timo Werner, który strzelił dwa gole w meczu RB Lipsk z Unionem Berlin (3:1).

Robert Lewandowski miał na koncie 19 goli po rundzie jesiennej, za to Timo Werner 18. Napastnik RB Lipsk kapitalnie rozpoczął rundę wiosenną - zdobył dwie bramki w starciu z Unionem Berlin, dzięki czemu przeskoczył napastnika Bayernu Monachium.

RB Lipsk ma za sobą bardzo trudne starcie, bo do przerwy niespodziewanie przegrywało po trafieniu Mariusa Bultera. Na drugą połowę gospodarze wyszli jednak odmienieni - już w 51. minucie spotkania Werner trafił na 1:1, a w 57. minucie Marcel Sabitzer trafił na 2:1. W końcówce Werner zdobył drugą bramkę, przy której asystował mu Sabitzer. Dzięki temu RB Lipsk umocniło się na pozycji lidera Bundesligi - po 18 spotkaniach ma 40 punktów i wyprzedza o pięć punktów Borussię Moenchengladbach oraz o siedem Bayern Monachium i Borussię Dortmund.

Bayern Monachium - Werder Brema 6:1. Gole Roberta Lewandowskiego:

Robert Lewandowski kontra Timo Werner! Imponujący wyścig

Bayern swoje spotkanie rozegra jednak dopiero w niedzielę - zmierzy się w Berlinie z Herthą (15:30). Lewandowski ma wyjść w podstawowym składzie i będzie miał okazję do dogonienia, a być może nawet wyprzedzenia Wernera. Tak naprawdę tylko ci dwaj piłkarze walczą o koronę króla strzelców, gdyż trzeci Rouwen Hennings (Fortuna Duesseldorf) ma na koncie "zaledwie" 11 goli.