Kosmiczny debiut Erlinga Haalanda! On jest niesamowity! Osiem goli w meczu BVB [WIDEO]

W 56. minucie zmienił Łukasza Piszczka, a w 59. minucie strzelił pierwszego gola dla Borussii Dortmund! Ale na tym Erling Braut Haaland się nie zatrzymał, bo rewelacyjny Norweg strzelił hat-tricka w swoim debiucie, a BVB pokonało Augsburg 5:3!

Augsburg objął prowadzenie w 34. minucie po golu Floriana Niederlechnera, choć w tej sytuacji lepiej mógł zachować się Łukasz Piszczek, który został ograny przez rywala. Tuż po przerwie Marco Richter strzelił gola na 2:0 i Borussia Dortmund znalazła się w bardzo trudnym położeniu.

Genialny debiut Erlinga Haalanda! Jego wejście odmieniło Borussię Dortmund

To był jednak dopiero początek szaleństwa w Augsburgu. Trzy minuty później bramkę kontaktową zdobył Julian Brandt, ale w 55. minucie Niederlechner podwyższył na 3:1. Lucien Favre musiał więc zareagować: zdjął z boiska Piszczka i dał szansę debiutu Haalandowi, sprowadzonemu zimą z RB Salzburg (gdzie w 22 meczach tego sezonu zdobył 28 bramek i zaliczył siedem asyst). Rewelacyjny Norweg na pierwszego gola czekał zaledwie trzy minuty - już pierwszy jego strzał wylądował w bramce Augsburga.

Niecałe dwie minuty później stan spotkania wyrównał Jadon Sancho. W 70. minucie Haaland trafił na 4:3! Thorgan Hazard ograł wychodzącego bramkarza, po czym wystawił ją Norwegowi, który wpakował ją do bramki z metra - sędzia początkowo nie uznał gola (ze względu na spalonego w pierwszej fazie akcji), ale po konsultacji VAR szybko zmienił decyzję. W 79. minucie fantastycznym strzałem - swoim trzecim w tym spotkaniu - zdobył trzecią bramkę. Co ciekawe, hat-tricka w swoim debiucie w 2013 roku zdobył również Pierre-Emerick Aubameyang (obecnie gra w Arsenalu).

Dlaczego Milan chce sprzedać Krzysztofa Piątka? Tłumaczymy:

Borussia Dortmund dzięki zwycięstwu ma 33 pkt i wyprzedza lepszym bilansem bramkowym piąte Schalke. Liderem jest RB Lipsk (37 pkt, jeden mecz mniej), które wyprzedza Borussię Moenchengladbach (35 pkt) i Bayern Monachium (33 pkt, jeden mecz mniej).