Juergen Klinsmann stracił licencję trenerską tuż przed hitowym meczem z Bayernem

W niedzielę Hertha Berlin podejmie Bayern Monachium w ramach 18. kolejki Bundesligi. Tuż przed spotkaniem z aktualnymi mistrzami Niemiec w gabinetach i szatni klubu ze stolicy zapanowało ogromne zamieszanie. Jak ustalił "Bild", na ławce trenereskiej Herthy może nie zasiąść Juergen Klinsmann, którego licencja trenerska właśnie straciła ważność.

Juergen Klinsmann objął funkcję trenera Herthy Berlin w listopadzie 2019 roku. W najbliższą niedzielę miał poprowadzić berliński klub w starciu z Bayernem Monachium, jednak nie jest pewne, czy 55-latek będzie mógł zasiąść obok swoich piłkarzy na ławce rezerwowych. Jak poinformował "Bild", licencja trenerska byłego selekcjonera reprezentacji Niemiec i USA właśnie straciła ważność, a jej odnowienie może zająć nawet kilka tygodni. 

Reklama. Mecz Hertha - Bayern możesz obstawić na Betclic.pl:

Piorunująca końcówka Bayernu Monachium! Asysta Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Zobacz wideo

Juergen Klinsmann bez licencji trenerskiej! Kto poprowadzi Herthę w meczu z Bayernem? 

Klinsmann został zobowiązany przez władze niemieckiej ekstraklasy (DFL) do okazania ważnej licencji przed startem rundy wiosennej. Termin upłynął we wtorek. - Pytanie o to, kto poprowadzi Herthę w spotkaniu z Bayernem wciąż pozostaje otwarte - czytamy w "Bildzie". 

Klinsmann uzyskał uprawnienia trenerskie w 2000 roku. Powinien odnawiać je co 3 lata, jednak w ostatnich, intensywnych dla niego miesiącach kompletnie o tym zapomniał. - Gdy w listopadzie wsiadałem do samolotu do Berlina, nie sądziłem, że będę potrzebował licencji - nie było jeszcze tematu mojego zatrudnienia w Herthcie (początkowo Niemiec miał zostać jedynie członkiem zarządu klubu ze stolicy - red.). W trakcie świąt po prostu zapomniałem o tych dokumentach, a obecnie w naszym domu w USA nie ma nikogo, bowiem żona wyjechała do studiującej córki. Jestem w trakcie kompletowania wszelkich wymaganych dokumentów - tłumaczył w rozmowie z "Bildem" Klinsmann.  

Szef akademii Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Tobias Haupt zapowiedział, że Klinsmann może odnowić licencję poprzez udział w międzynarodowym kongresie trenerów, który odbędzie się w Moguncji. Problem w tym, że konferencję zaplanowano dopiero na luty. 

Mecz Herthy z Bayernem rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:30. Po 17 kolejkach zespół Klinsmanna zajmuje 12. w tabeli Bundesligi. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Copyright © Agora SA