Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Nie mieliśmy takiego piłkarza od czasów Roberta Lewandowskiego". Marco Reus zachwycony transferem Borussii Dortmund

Borussia Dortmund pod koniec 2019 roku dokonała hitowego transferu, sprowadzając Erlinga Brauta Haalanda z RB Salzburg za 20 milionów euro. Marco Reus postanowił wystawić laurkę swojemu nowemu klubowemu koledze. - Nie sądzę, żebyśmy mieli takiego piłkarza od czasów Lewandowskiego.

Borussia Dortmund po zakończeniu rundy jesiennej w Bundeslidze postanowiła z przytupem zakończyć 2019 rok. Sprowadziła Erlinga Brauta Haalanda, robiącego furorę w jesiennych meczach Ligi Mistrzów w barwach RB Salzburg i rozgrywkach ligi austriackiej.

Piszczek: Czuję niedosyt, bo nie zdobyłem medalu z reprezentacją Polski

Zobacz wideo

Zachwyty Reusa nad Haalandem: "Nie mieliśmy takiego piłkarza od czasów Lewandowskiego"

Norweg odbył już kilka treningów w nowym klubie, a nad jego umiejętnościami rozpływa się Marco Reus w rozmowie z niemieckim odziałem telewizji "Sky":

- Nie sądzę, żebyśmy mieli takiego piłkarza od czasów "Lewego". Daje nam to możliwość większej elastyczności i lepszego reagowania na różne style gry. To sprawia, że czujemy się pewnie. Teraz on musi się dobrze poczuć i dobrze poznać wszystkich, a my jego. Musimy umieć dobrze wykorzystać jego mocne strony, ale wszystko to nastąpi z czasem.

30-letni kapitan BVB występował wspólnie z Lewandowskim w drużynie z Westfalii w latach 2012-14. Po przejściu polskiego napastnika do Bayernu Monachium, Reus miał przyjemność grania z Ciro Immobile, Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem, Michy'm Batshuayi'em i Paco Alcacerem. 

Niemiecki klub aktualnie przygotowuje się do rundy wiosennej Bundesligi, która rozpocznie się 17 stycznia. W tym celu pojechał na zimowy obóz do Marbelli.

- Jest bardzo otwarcie nastawiony. Ważne jest przede wszystkim, aby dokładne wszystkich poznał. Taki obóz treningowy jest do tego idealny. Teraz chodzi o to, aby naprawdę dobrze się przygotować, dojść do odpowiedniej formy, dotrzeć się. Zajmie to trochę czasu, ale damy mu ten czas - kończy Reus, podsumowując okres adaptacyjny Haalanda w Borussi Dortmund.