Ojciec Lukasa Podolskiego radzi synowi ws. nowego klubu. "Chcę go mieć blisko siebie"

Lukas Podolski w dalszym ciągu nie podjął decyzji, w jakim klubie będzie grał po wygaśnięciu jego kontraktu z japońskim Vissel Kobe. Były reprezentant Niemiec nie może opędzić się od wielu różnorodnych propozycji transferowych, ale zdaniem jego ojca, Waldemara, najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do rodzinnej Kolonii.

Wciąż nie jest znana przyszłość Lukasa Podolskiego. 34-letni napastnik ma kilka interesujących propozycji transferowych, ale ojciec zawodnika, uważa, że jego miejsce jest w Bundeslidze. - Słyszałem, że chce go FC Koeln, mieszkam niedaleko Kolonii i chciałbym go mieć blisko siebie -  opowiada Waldemar Podolski, tata Łukasza w rozmowie z serwisem WP Sportowefakty.

Rewelacyjny 18-latek zachwyca w Legii! "Pół Europy będzie się o niego zabijać"

Zobacz wideo

Podolski musi podjąć decyzję, gdzie będzie dalej grał

Aktualnie 34-latek przebywa w Niemczech, ale jeszcze w styczniu ma z powrotem udać się do Japonii ws. rozmów z Vissel Kobe dotyczącym przedłużenia umowy. Obecny kontrakt Podolskiego wygasa wraz z końcem stycznia, ale przedstawiciele klubu są zainteresowani dalszą współpracą.

- Co wyniknie z tych rozmów? Nie wiem. Syn ma prawie miesiąc na zastanowienie się, czy to będzie Japonia, Polska, czy inny kierunek. Słyszałem, że Łukasz ma się spotkać z prezesami FC Koeln, może zostanie mu zaproponowane jakieś stanowisko w klubie po skończeniu kariery? Trudno mi coś więcej powiedzieć. Gdyby syn miał 16 lat, to może i bym mu doradził, ale teraz sam wie, co dla niego najlepsze. Na pewno chciałbym go mieć blisko siebie, ostatnio był daleko od domu - komentuje sytuację syna. Piłkarz ma propozycje z CF Monterrey z Meksyku, Flamengo Rio de Janeiro z Brazylii, Chicago Fire z USA czy nawet z Malezji. 

Górnik Zabrze także chciałby Podolskiego

Kilka lat temu zawodnik twierdził, że na koniec kariery chciałby zagrać w Górniku Zabrze. Zespół PKO Ekstraklasy również zagiął na niego parol, ale wobec ogromnej konkurencji, sprawa przejścia 34-letniego napastnika do ekipy Marcina Brosza nie będzie prostym zadaniem.

- Negocjacje trwają. Żadna ze stron ich nie zerwała, ale na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy Lukas Podolski będzie grał w Górniku Zabrze. Rozmawiamy, myślę, że wiele wyjaśni się po weekendzie - przyznał Dariusz Czernik, członek zarządu Górnika Zabrze.

Lukas Podolski jest wychowankiem FC Koeln, następnie bronił barw Bayernu Monachium, Arsenalu, Interu Mediolan i Galatasaray. Piłkarz urodzony w Gliwicach występował w latach 2004-17 w reprezentacji Niemiec. Rozegrał dla niej 130 meczów i strzelił 49 goli, a w 2014 roku wywalczył mistrzostwo świata. W Japonii gra od trzech lat. W trwającym sezonie zdobył pięć bramek w 13 meczach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA