Borussia Dortmund godzi się na odejście Paco Alcacera. Może wrócić do Hiszpanii

Borussia Dortmund pozwoli Paco Alcacerowi odejść z Borussii Dortmund, ale pod jednym warunkiem - informuje Kicker. Hiszpan jest niezadowolony ze swojej sytuacji w ekipie wicemistrzów Niemiec.

Paco Alcacer obawia się o swoją pozycję w Borussii Dortmund po tym, jak ta pozyskała Erlinga Haalanda z RB Salzburg. BVB postawiła jednak jasny warunek - zainteresowany klub musi zaoferować "odpowiednią ilość pieniędzy, co się jeszcze nie wydarzyło". Nie wiadomo, na ile niemiecki klub wycenia swojego napastnika.

Perfekcyjne uderzenie istnieje! Nie można wyobrazić sobie lepszego strzału [WIDEO]

Zobacz wideo

BVB zapłaciło za Alcacera 23 miliony euro, wykupując go z FC Barcelony. W tym sezonie gra jednak niewiele - rozegrał 15 spotkań we wszystkich rozgrywkach, spędzając na boisku zaledwie 820 minut. W tym czasie strzelił siedem goli i zaliczył dwie asysty, ale nie zdobył żadnej bramki w lidze od września. Od czasu wzmocnienia BVB miał bezpośredni udział przy 30 golach (26 bramek i cztery asysty) w 45 spotkaniach.

Atletico Madryt chce Paco Alcacera. 30-40 mln euro?

Zdaniem hiszpańskich mediów zainteresowane jego pozyskaniem jest Atletico Madryt. Rozważane jest wypożyczenie do końca sezonu z obowiązkiem wykupu za kwotę w okolicach 30 mln euro. Według "SportBildu" Niemcy chcą za swojego piłkarza 40 mln. Alcacer miał już przeprowadzić pierwsze rozmowy z ekipą Diego Simeone. Hiszpan jest chętny na transfer, by wywalczyć sobie miejsce w kadrze Hiszpanii na Euro 2020.

Więcej o: