Bayern Monachium chce wzmocnić defensywę. Jest poważny kandydat

Jak informuje niemiecki "Bild", na celowniku Bayernu Monachium znalazł się Lukas Klostermann, obrońca RB Lipsk. Działacze mistrzów Niemiec chcą zimą przede wszystkim wzmocnić defensywę, na wypadek kontuzji kluczowych zawodników.
Zobacz wideo

Jak poinformował niemiecki "Bild" działacze Bayernu Monachium chcą podczas zimowego okienka transferowego wzmocnić linię defensywy, aby uniknąć problemów w przypadku kontuzji kluczowych zawodników. Już jesienią na lewej obronie musiał grać Alphonso Davies, a David Alaba z konieczności występował na środku defensywy.

Z tego względu Bayern Monachium będzie chciał sprowadzić Lukasa Klostermanna. Obrońca RB Lipsk rozegrał w obecnym sezonie 23 mecze, w których strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty. Zdaniem niemieckich mediów sprowadzenie go do zespołu mistrza Niemiec będzie jednak zadaniem bardzo trudnym.

Aktualna umowa Klostermanna z RB Lipsk obowiązuje do czerwca 2021 roku. Działacze zamierzają jednak przedłużyć umowę z piłkarzem, który występuje w klubie od 2014 roku. W tym czasie zdążył rozegrać 149 meczów, w których zdobył 10 bramek. Zdaniem "Bilda", 23-latek będzie mógł trafić do Bayernu dopiero podczas letniego okienka transferowego.

Więcej o: