Fatalne pudło Błaszczykowskiego wyróżnione przez Bundesligę. Jak on tego nie trafił?!

Bundesliga podsumowała zakończoną we wtorek dekadę. Przygotowano z tej okazji zestawienia m.in. najbardziej efektownych goli i najgorszych pudeł. Wyróżnieni zostali z tej okazji Robert Lewandowski i Jakub Błaszyczykowski.
Zobacz wideo

Z okazji kończącej się dekady, przygotowano wiele rankingów i zestawień. Kilka z nich przygotowała Bundesliga, która wybrała m.in. najbardziej efektowne bramki i najgorsze pudła ostatniego dziesięciolecia. Wśród tych kategorii znalazły się gol Roberta Lewandowskiego i zmarnowana okazja Jakuba Błaszczykowskiego.

Robert Lewandowski znalazł się na 2. miejscu w zestawieniach najpiękniejszych bramek. Wyróżniano jego ostatniego gola z pamiętnego meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem w sezonie 2015/2016, gdy polski napastnik aż pięciokrotnie trafił do bramki rywali w ciągu 9 minut. Bardziej efektowny okazał się tylko gol Erena Derdiyoka z sezonu 2011/2012.

Zobacz gola Roberta Lewandowskiego (od 3:46):

Z kolei na 2. miejscu w zestawienie najgorszych pudeł ostatniej dekady znalazł się Jakub Błaszczykowski. Bundesliga przypomniała jego zmarnowaną okazję, gdy w meczu przeciwko SC Freiburg w sezonie 2010/2011 nie trafił z kilkunastu metrów do pustej bramki. Największym pudłem wybrano sytuację Genkiego Haraguchiego, gdy po jego strzale piłka zatrzymała się przed linią, z powodu... śniegu zalegającego na murawie.

Zobacz pudło Jakuba Błaszczykowskiego (od 3:13):

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.