WAZ: Czterech piłkarzy ma odejść z Borussii Dortmund, Alcacer niezadowolony

Jak informuje WAZ, Borussię Dortmund czekają w styczniu wielkie zmiany. Z klubu ma odejść aż czterech piłkarzy. Zespół chciałby opuścić również Paco Alcacer, ale nie dostanie na to zgody.

Ci czterej piłkarze Borussii Dortmund to Julian Weigl, Mario Goetze, Mahmoud Dahoud oraz Jacob Bruun Larsen. Weigl w ostatnim czasie był łączony m.in. z Herthą Berlin oraz Benfiką, choć ma znajdować się również w kręgu zainteresowań PSG (gdzie trenerem jest Thomas Tuchel, z którym współpracował w BVB) oraz Barcelona. Benfica ma być przekonana, że to jej uda się sprowadzić Weigla.

Sytuacja z Goetze jest jeszcze prostsza. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu i wydaje się, że nie zostanie przedłużony, dlatego jego transfer w styczniu jest tym bardziej możliwy (interesuje się nim Hertha). Dni Dahouda (8 występów w tym sezonie) i Bruuna Larsena (9) również wydają się policzone, jako że nie są uznawani za ważną część planów Luciena Favre'a.

Wielki problem piłki młodzieżowej. "Dzieciaki same zeszły z boiska. Miały dość":

Zobacz wideo

Paco Alcacer chce odejść z Borussii Dortmund

Niezadowolony z małej liczby rozegranych minut jest Paco Alcacer. Hiszpan spędził na boisku zaledwie 820 minut w 15 spotkaniach, co daje średnią niespełna 55 minut na mecz (w tym czasie strzelił siedem goli i zaliczył dwie asysty). Władze BVB wykluczyły jednak możliwość sprzedania napastnika. 

Po rundzie jesiennej Borussia Dortmund zajmuje czwarte miejsce w lidze z 30 punktami. Traci siedem punktów do prowadzącego RB Lipsk, pięć punktów do drugiej Borussii Moenchengladbach oraz trzy punkty do trzeciego Bayernu Monachium. 

Więcej o: