Lewandowski najlepszy w rankingu Kickera! Inni Polacy na 12., 165. i... przedostatnim miejscu

Dawid Kownacki drugim najgorszym piłkarzem w Bundeslidze. Tak przynajmniej wynika z rankingu Kickera, który wygrał Robert Lewandowski.

Dawid Kownacki, czyli 230. piłkarz Bundesligi, gorszy tylko Anthony Modeste z FC Koeln. Kicker przygotował ranking, w którym zebrał noty piłkarzy z całego sezonu. Jednym z najsłabiej ocenionych - co wynika ze średniej - jest rekordowy transfer Fortuny Duesseldorf (7,5 mln euro), a więc Kownacki. Przy nazwisku polskiego napastnika widnieje niechlubna średnia 4,35. Minimalnie lepszą ocenę ma David Selke z Herthy Berlin, który wyprzedził Kownackiego po ostatniej kolejce tego roku.

Dawid Kownacki: Wiem, że nie mam liczb, ale w klubie mnie uspokajają - zobacz wideo:

Zobacz wideo

Robert Lewandowski najlepszy, Rafał Gikiewicz blisko czołowej "10"

Kownacki wystąpił w 15 meczach Bundesligi. Podczas 946 minut spędzonych na boisku nie strzelił ani jednego gola, ani nie miał asysty. - Na początku się tym brakiem goli nie przejmowałem. Teraz nie ukrywam, pojawiła się niepewność i zdenerwowanie - mówił Kownacki w listopadzie, kiedy przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski. Wraz z Robertem Lewandowskim, który co ciekawe, ranking Kickera wygrał (nota 2,41). 12. miejsce zajął Rafał Gikiewicz (2,84), 165. był Łukasz Piszczek (3,75).

Więcej o: