Bayern Monachium ma nowego bohatera. Niesamowity 18-latek wyręcza Roberta Lewandowskiego

Joshua Zirkzee wyrasta na nowego bohatera Bayernu Monachium. 18-latek w ostatnich dwóch meczach zdobył dwie ważne bramki. - Zirkzee nowym zmiennikiem Lewandowskiego! - chwalą Holendra niemieckie media.

Najlepszy tydzień w karierze zaliczył właśnie Joshua Zirkzee. 18-letni napastnik w środę strzelił gola na 2:1 dla Bayernu w meczu z Freiburgiem (3:1), a w sobotę pierwszego gola w spotkaniu z Wolfsburgiem (1:0). Obie bramki były kluczowe, bo wyprowadzały Bayern na prowadzenie. Obie zdobyte w podobnych okolicznościach. Z Freiburgiem Zirkzee wszedł na boisko w 90. minucie, a trafił do bramki rywali dwie minuty później. W spotkaniu z Wolfsburgiem pojawił się na murawie w 83. minucie, a dwie minuty później cieszył się z gola. Młody Holender jest nowym bohaterem niemieckich mediów.

Zobacz, jak Zirkzee uratował Bayern w meczu z Wolfsburgiem:

Zobacz wideo

"Zirkzee nowym zmiennikiem Lewandowskiego"

- Zirkzee znów ratuje Bayern! Pomimo dużej przewagi zespół z Monachium walczył długo i wielokrotnie zostawiał dziury w obronie. Dopiero zmiana Zirkzee odmieniła wynik meczu - napisał "Kicker". - Inni chłopcy w jego wieku zdają prawo jazdy lub kończą szkoły średnie. Zirkzee decyduje zaś o grze Bayernu. 18-latek znów wpisał się na listę strzelców - chwali piłkarza "Bild". - Zirkzee nowym zmiennikiem Lewandowskiego! Holender zdobywa drugą bramkę w Bundeslidze! Wypełni lukę w ataku Bayernu, o której od dawna dyskutujemy? - zastanawia się Sport1.de.

Zirkzee chwalą także koledzy z drużyny. Thomas Mueller przyznał, że jest mu wdzięczny za to, jak zagrał w ostatnich dwóch meczach. Manuel Neuer dodał: Z jednej strony jest skromny i powściągliwy, a z drugiej bardzo zdeterminowany.

Więcej o: