Lewandowski zaraz po meczu pojechał do szpitala. Przeszedł operację. Teraz czego go przerwa

Robert Lewandowski po spotkaniu Bayernu Monachium z VFL Wolfsburg poddał się operacji pachwiny. Wszystko przebiegło pomyślnie, a polski napastnik otrzymał zalecenie odpoczynku przez minimum kilka dni.

Była 83. minuta, gdy w miejsce Philippe Coutinho na boisku pojawił się Joshua Zirkzee. Niespełna trzy minuty później Holender cieszył się ze strzelonego gola, a Bayern Monachium z prowadzenia z Wolfsburgiem 1:0. Przy bramce 18-latka asystą popisał się Thomas Mueller. Goście nie zdążyli otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki, a przegrywali już 0:2. Mueller podał do Roberta Lewandowskiego, Polak zagrał wzdłuż pola karnego, a w nim płaskim strzałem popisał się Serge Gnabry. Monachijczycy, chociaż długo męczyli się z Wolfsburgiem, to zakończyli rok w Bundeslidze z trzema punktami.

Zobacz gole Roberta Lewandowski w meczu Bayern Monachium - Werder Brema (6:1):

Tuż po zakończeniu spotkania Robert Lewandowski wraz z klubowym lekarzem udał się do kliniki, gdzie przeszedł operację przepukliny pachwinowej. Kilka godzin po meczu, klub wydał oświadczenie, w którym podkreślono, że operacja przebiegła pomyślnie. - Robert Lewandowski pomyślnie przeszedł operację lewej pachwiny, po wygranym meczu 2:0 z VFL Wolfsburg. Polski strzelec, który jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z 19 bramkami, musi teraz odpoczywać przez kilka dni - można przeczytać w oświadczeniu.

Robert Lewandowski wykorzystał fakt, że w Bundeslidze rozpoczęła się już przerwa zimowa. Polski napastnik zmagał się z problemami z przepukliną pachwinową od dłuższego czasu, jednak nie chciał opuścić żadnego spotkania Bayernu Monachium i reprezentacji Polski. Z tego powodu do operacji doszło po ostatnim spotkaniu ligowym.