Piorunująca końcówka Bayernu Monachium! Asysta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał 2:0 Wolfsburg w 17. kolejce Bundesligi. Asystą w tym meczu popisał się Robert Lewandowski.

Była 83. minuta, gdy w miejsce Philippe Coutinho na boisku pojawił się Joshua Zirkzee. Niespełna trzy minuty później Holender cieszył się ze strzelonego gola, a Bayern Monachium z prowadzenia z Wolfsburgiem 1:0. Przy bramce 18-latka asystą popisał się Thomas Mueller.

Goście nie zdążyli otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki, a przegrywali już 0:2. Mueller podał do Roberta Lewandowskiego, Polak zagrał wzdłuż pola karnego, a w nim płaskim strzałem popisał się Serge Gnabry. Monachijczycy, chociaż długo męczyli się z Wolfsburgiem, to zakończyli rok w Bundeslidze z trzema punktami.

Bayern goni lidera

Po 17 kolejkach ligowych Bayern ma 33 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Mistrzowie Niemiec tracą punkt do Borussii Moenchengladbach oraz cztery do RB Lipsk. Pierwsi w sobotę, o godzinie 18:30, zagrają na wyjeździe z Herthą Berlin, drudzy pokonali już Augsburg 3:1.

Bayern odskoczył na trzy punkty piątemu Schalke, które w sobotę zremisowało z Freiburgiem 2:2. Mistrzowie Niemiec mają też trzy punkty więcej od Borussii Dortmund, która w piątek przegrała na wyjeździe z Hoffenheim 1:2.

Bundesligę czeka teraz miesięczna przerwa. Bayern do gry wróci 19 stycznia, kiedy zagra na wyjeździe z Herthą Berlin.