Przerwa Roberta Lewandowskiego po operacji dłuższa, niż zapowiadał?

Robert Lewandowski przejdzie w sobotę, tuż po zakończeniu meczu z VFL Wolfsburg, operację przepukliny pachwinowej. Zdaniem Rafała Mikuska, specjalisty ortopedii i traumatologii, Polak będzie potrzebował od ześciu do 12 tygodni, zanim wróci do pełnej sprawności.

Bayern w tym sezonie ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. W sobotę mistrzowie Niemiec przed własną publicznością zagrają z VfL Wolfsburg. Po tym spotkaniu zawodnicy bawarskiego klubu rozjadą się na urlopy, a Robert Lewandowski przejdzie operację przepukliny pachwinowej. - Lewandowski przejdzie operację zaraz po sobotnim meczu. Nie chcemy tracić czasu. Jak najszybciej chcemy wiedzieć, jak przebiega rehabilitacja - powiedział tymczasowy trener Bayernu, Hans-Dieter Flick.

Zobacz gole Roberta Lewandowskiego z meczu Bayern Monachium - Werder Brema (6:1):

Zobacz wideo

Choć sam Robert Lewandowski mówił, że po operacji będzie potrzebował około dwóch tygodni odpoczynku, Rafał Mikusek, specjalista ortopedii i traumatalogii, jest zdania, że Polak będzie pauzował znacznie dłużej. - U normalnej osoby, nieuprawiającej sportu wyczynowo, odpoczynek powinien trwać około dwunastu tygodni. Robertowi zajmie to najpewniej mniej czasu, ale jednak umieściłbym go w widełkach od 6 do 12 tygodni. Jeżeli za szybko wróci się po takim zabiegu do dużej intensywności fizycznej, to nawrót choroby jest bardzo prawdopodobny - powiedział w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

Lewandowski strzeli gola i poprowadzi Bayern do wygranej? Jak oceniają bukmacherzy?:

Zdaniem lekarza Robert Lewandowski powinien być gotowy do gry na początku lutego. - Myślę, że czeka go raczej na pewno około sześciu tygodni przerwy i powinien być gotowy do gry na początku lutego. Bardzo ważne jest, żeby blizna i tkanki zagoiły się w stu procentach, ale trudno dokładnie określić, kiedy wróci. Robert jest sportowcem, jego organizm szybciej się regeneruje, ma też większą tolerancję na ból. Pamiętajmy, że tkanka u osoby, która nie uprawia wyczynowo sportu, goi się w ciągu dwunastu tygodni. Jeżeli Robert wróci do gry w ciągu miesiąca od zabiegu, to będę pod wrażeniem - podkreślił Mikusek.

W obecnym sezonie Polak rozegrał 24 mecze, w których strzelił aż 30 goli. Lewandowski trafiał w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych. 31-latek zdobył dwie bramki w meczu z Werderem Brema oraz jedną w starciu z Freiburgiem. Bayern do gry wróci 19 stycznia. Wtedy to zespół Flicka zagra na wyjeździe z Herthą Berlin. Wcześniej, bo w dniach 4-10 stycznia, monachijczycy wyjadą na krótkie zgrupowanie. Nie ma pewności, że pojedzenie na nie Robert Lewandowski.

Więcej o: