Jest data operacji Roberta Lewandowskiego! Może nie polecieć na zimowe zgrupowanie

W sobotę, zaraz po meczu z VfL Wolfsburg, Robert Lewandowski przejdzie operację przepukliny pachwinowej. Konkretny termin zabiegu podał trener Bayernu, Hans-Dieter Flick.

Bayern w tym sezonie ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. W sobotę mistrzowie Niemiec przed własną publicznością zagrają z VfL Wolfsburg. Po tym spotkaniu zawodnicy bawarskiego klubu rozjadą się na urlopy, a Robert Lewandowski przejście operację przepukliny pachwinowej.

Zobacz wideo

- Lewandowski przejdzie operację zaraz po sobotnim meczu. Nie chcemy tracić czasu. Jak najszybciej chcemy wiedzieć, jak przebiega rehabilitacja - powiedział tymczasowy trener Bayernu, Hans-Dieter Flick.

Ile potrwa przerwa Lewandowskiego?

- Nie będzie to duży zabieg, ale będę musiał sobie zrobić dwa tygodnie przerwy - powiedział niedawno Robert Lewandowski o swoich kłopotach z przepukliną pachwinową w rozmowie z Kickerem.

W obecnym sezonie Polak rozegrał 24 mecze, w których strzelił aż 30 goli. Lewandowski trafiał w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych. 31-latek zdobył dwie bramki w meczu z Werderem Brema oraz jedną w starciu z Freiburgiem.

Bayern do gry wróci 19 stycznia. Wtedy to zespół Flicka zagra na wyjeździe z Herthą Berlin. Wcześniej, bo w dniach 4-10 stycznia, monachijczycy wyjadą na krótkie zgrupowanie. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, na razie nie wiadomo, czy Polak znajdzie się w kadrze na nie.

Więcej o: