Eksperci szczegółowo przeanalizowali grę Lewandowskiego. Już wiedzą, dlaczego jest najlepszy

"Czy Lewandowski jest obecnie najlepszym napastnikiem na świecie?" - zastanawia się oficjalna strona Bundesligi. I przeprowadza analizę jego gry. Wyróżnia cztery najważniejsze aspekty.

Czterominutowe nagranie z analizą jego gry zostało opublikowane w środę, ale tworzone było wcześniej, przez co część statystyk przedstawionych w filmie jest już nieaktualna. Polak strzelił bowiem trzy gole w dwóch ostatnich meczach Bundesligi i jeszcze je poprawił. Teraz średnia zdobytych przez niego bramek to 1,19, a nie 1,14.

Tymi golami z Werderem Lewandowski poprawił statystyki:

Zobacz wideo

Lewandowski ma instynkt, szybko reaguje i jest silny fizycznie

Zdaniem autorów analizy cztery najważniejsze cechy Lewandowskiego to: instynkt zabójcy, szybka reakcja, wyczucie czasu i siła fizyczna. Wyliczono np. że po przyjęciu piłki w polu karnym potrzebuje niecałej sekundy na oddanie strzału. Pokazano jego najbardziej efektowne trafienia w tym sezonie i dokładnie przeanalizowano: ilu rywali minął, jak szybko biegł, jak wymyślił daną akcję. Podkreślono, że wiele goli zdobywa po strzałach z pierwszej piłki i w ostatnich latach bardzo poprawił swoją technikę, dzięki czemu dochodzi do uderzenia nawet jeśli wokół niego jest czterech czy pięciu rywali.

Pytanie "Czy Lewandowski jest najlepszym napastnikiem na świecie?" pozostaje bez odpowiedzi. Eksperci Bundesligi twierdzą jednak, że zawodnik Bayernu Monachium jest perfekcyjny w tym, co robi i w przyszłości zostanie legendą piłki nożnej.

Całą analizę można zobaczyć tutaj:

Więcej o: