Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kuriozalny problem nowej gwiazdy Bayernu. Musi grać w stroju dla dziecka

Philippe Coutinho nie ma najłatwiejszych miesięcy w Bayernie Monachium, ale ostatnio błysnął świetną dyspozycją. Okazuje się, że piłkarz Bayernu musi grać w "sklepowej" koszulce dla dzieci, bo prawdziwe i lepsze stroje Bayernu są na niego za duże.

Philippe Coutinho trafił do Bayernu Monachium na wypożyczenie z FC Barcelony i jak zauważyli kibice prowadzący na Twitterze profil "Mia San Mia" Brazylijczyk ma nietypowy problem. 

Mierzący zaledwie 172 cm pomocnik jest bardzo drobnej postury i to sprawia, że oryginalne, meczowe stroje Bayernu Monachium są na niego za duże! Właśnie dlatego piłkarz musi grać w zwykłej, dziecięcej koszulce o rozmiarze "176", którą można kupić w klubowym sklepie. 

Doskonale widać to na zbliżeniach koszulki piłkarza, bo ta ma inny materiał niż koszulki pozostałych piłkarzy Bayernu. Oryginale stroje meczowe są lżejsze niż repliki, a także mają lepsze systemy odprowadzania potu. 

Taki niecodzienny problem nie przeszkodził jednak Brazylijczykowi w zaliczeniu najlepszego meczu w sezonie, bo ostatnie przeciwko Werderowi Brema strzelił aż trzy bramki. Jedna z nich do zobaczenia tutaj: 

Zobacz wideo

Coutinho to najniższy piłkarz pierwszego składu Bayernu. O 2 centymetry wyższy jest od niego Thiago (174 cm), a o trzy Serge Gnabry (175 cm). Najwyższy z kolei jest Niklas Sule (195 cm). Wśród 22 zawodników pierwszej kadry Robert Lewandowski zajmuje 10. miejsce (184 cm).

Więcej o: