Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lewandowski nie jest już najdroższym piłkarzem Bayernu Monachium

Robert Lewandowski nie jest już najdroższym piłkarzem Bayernu Monachium. Tak przynajmniej twierdzi branżowy portal transfermarkt.de, który wyżej wycenia Serge'a Gnabry'ego i Joshuę Kimmicha.

Serge Gnabry i Joshua Kimmich - 80 mln euro. Robert Lewandowski, ale też Philippe Coutinho i Lucas Hernandez - 70 mln euro. Branżowy portal transfermarkt.de zaktualizował swoje ceny. I choć podniósł wartość Lewandowskiego o 5 mln euro, to inni zyskali od niego więcej. A najwięcej Gnabry, który w poprzednim zestawieniu wyceniany był na 60 mln euro.

Co musi zrobić Robert Lewandowski, żeby być wyżej w plebiscycie Złotej Piłki - zobacz wideo:

Zobacz wideo

Kimmich i Gnabry są od Lewandowskiego o siedem lat młodsi. Ale i tak nie są najdroższymi piłkarzami w Bundeslidze, bo transfermarkt.de wyżej wycenia Jadona Sancho z Borussii Dortmund (120 mln euro) i Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen (90 mln euro).

Lewandowski nie jest już samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców

Lewandowski - po kapitalnej serii z początku sezonu, gdy w pierwszych 11 spotkaniach zdobył aż 16 bramek - w sobotę przełamał serię trzech meczów bez gola. Trafił dwukrotnie przeciwko Werderowi Brema (6:1) i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Niestety nie na długo, bo we wtorek RB Lipsk, w którym gra rywalizujący z Lewandowskim o koronę króla strzelców Timo Werner, mierzył się na wyjeździe z Borussią Dortmund. Niemiec przed tą kolejką miał strzelonych 16 goli i był tuż za Polakiem. Teraz jest już na równi, bo w meczu z Borussią zdobył dwie bramki (3:3). Obaj zatem mają po 18. A Werner przez transfermarkt.de wyceniany jest na 75 mln euro.

Więcej o: