Bramkarz Schalke ukarany za brutalny faul w stylu kung-fu. "Bardzo łagodna kara"

Alexander Nuebel został ukarany czterema meczami zawieszenia i otrzymał 12 tys. euro grzywny za brutalny faul na Mijacie Gacinoviciu. Taką decyzję podjął we wtorek Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB).

Była 67. minuta spotkania. Piłkarz Eintrachtu Frankfurt zagrał długą piłkę do przodu, do której chciał dopaść Mijat Gacinović. To samo chciał zrobić Alexander Nuebel, ale bramkarz Schalke popełnił fatalny błąd i wyprostowaną nogą trafił rywala w klatkę piersiową, a kolanem w twarz. Komentatorzy Fox Sports patrząc na powtórkę zakrzyczeli "nie, nie, nie", dodając, że faul był "straszny".

Za ten faul bramkarz Schalke dostał czerwoną kartkę:

Cztery mecze zawieszenia i 12 tys. euro grzywny dla Nuebela

We wtorek DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej) podjął decyzję o ukaraniu Nuebela. Bramkarz Schalke został zawieszony na cztery najbliższe spotkania, a także musi zapłacić 12 tys. euro grzywny. Zdaniem niemieckich mediów, to "bardzo łagodna kara za atak w stylu kung-fu", którego dopuścił się Niemiec.

Nuebel nie zamierza się odwoływać od decyzji związku i z pokorą przyjął karę. Zawieszenie oznacza, że wystąpić będzie mógł dopiero 31 stycznia 2020 r., w meczu z Herthą Berlin. Szczęśliwie dla Niemca, Gacinović doznał silnego stłuczenia żeber i obeszło się bez poważnych urazów.

Alexander Nuebel jest uznawany za wielki talent niemieckiej piłki. 23-letni bramkarz jest rozważany jako kandydat do zastąpienia Manuela Neuera w Bayernie Monachium. Jego kontrakt z Schalke wygasa wraz z końcem sezonu - do tej pory rozegrał 41 spotkań w pierwszej drużynie, w których dostał dwie czerwone kartki.

Zobacz gole Roberta Lewandowskiego z meczu Bayern Monachium - Werder Brema (6:1):

Zobacz wideo
Więcej o: