Zmiana lidera w Bundeslidze! Borussia Moenchengladbach przegrała

Borussia Moenchengladbach przegrała na wyjeździe z VFL Wolfsburg (1:2), dzięki czemu nowym liderem Bundesligi po 15. kolejce jest RB Lipsk.

RB Lipsk pokonało w sobotę na wyjeździe Fortunę Duesseldorf 3:0 i awansowało tymczasowo na pozycję lidera Bundesligi. By ją utrzymać, ekipa Juliana Nagelsmanna musiała liczyć na to, że Borussia Moenchengladbach nie pokona Wolfsburga. I tak też się stało. Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie po trafieniu Xavera Schlagera, a dwie minuty później wyrównał Breel Embolo. Jednak "Źrebaki" przegrały po trafieniu Maximiliana Arnolda z 91. minuty.

To kolejna zła informacja dla Borussii w ostatnich dniach. W czwartek ekipa Marco Rosego odpadła z Ligi Europy - zdecydowała o tym porażka 1:2 z Basaksehirem, a decydujący gol również padł w 91. minucie spotkania.

Zobacz dwa gole Lewandowskiego w meczu Bayern - Werder:

RB Lipsk liderem, Bayern Monachium dopiero czwarty

RB Lipsk ma teraz 33 punkty i wyprzedza Borussię Moenchengladbach o dwa punkty. Borussia Dortmund jest trzecia (29 pkt), a czwarty jest Bayern Monachium (27 pkt). Na miejscach 5-7 znajdują się Schalke, Freiburg i Bayer Leverkusen, które mają po 25 pkt. W rundzie jesiennej rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki spotkań.