Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern wyrówna rekord transferowy, by kupić wielki talent? Jego klub chce 80 mln euro

Houssema Aouara chcą kupić najlepsze kluby na świecie, m.in. Bayern Monachium. Francuz świetnie spisuje się w Olympique Lyon, więc cena jest wysoka - mówi się, że będzie kosztował ponad 80 milionów euro.

Mistrzowie Niemiec mają w tym sezonie problem z ustabilizowaniem formy na wysokim poziomie. Potrafią wygrać z Borussią Dortmund i Fortuną Duesseldorf po 4:0, kolejne dwa mecze przegrać 1:2 z Bayerem i Borussią Moenchengladbach, a następnie zdeklasować Werder Brema 6:1. Przez tak liczne wpadki zajmują w Bundeslidze dopiero czwarte miejsce. To sprzyja powstawaniu informacji, kto mógłby wzmocnić Bayern, by w kolejnym sezonie wszystko wróciło do normy.

Bayer wygrał 6:1. Robert Lewandowski strzelił dwa gole!

Zobacz wideo

Aouara chcą najlepsze kluby na świecie

„Die Tageszeitung” podaje, że monachijczycy interesują się Houssemem Aouarem z Olympique Lyon. Francuz ma 21 lat, jest środkowym pomocnikiem i w tym sezonie strzelił już trzy gole oraz zaliczył cztery asysty. Działacze Lyonu wiedzą, że młodzieżowego reprezentanta Francji widziałyby u siebie takie kluby jak Real Madryt, Manchester City, PSG, Juventus i Bayern, więc mieli ustalić, że nie puszczą go za mniej niż 80 milionów euro. Dla Bayernu taki wydatek oznaczałby wyrównanie rekordu transferowego z poprzedniego okienka, gdy za taką kwotę do Monachium przeszedł inny Francuz - Lucas Hernandez.