Media: Bayern Monachium sprowadzi nowego piłkarza za 50 mln euro

Bayern Monachium jest gotowy wydać 50 milionów euro na nowego zawodnika. Chodzi o Brazylijczyka Tete, który aktualnie jest zawodnikiem Szachtara Donieck. 19-latek może trafić do Bawarczyków, ale potrzeba jeszcze dogrania ostatnich szczegółów pomiędzy klubami i ustalenia wysokości płacy młodego skrzydłowego.

Tetê to możliwy nowy nabytek Bayernu Monachium. Niemiecki gigant jest gotowy zapłacić za Brazylijczyka aż 50 milionów euro. Jak podaje portal GaúchaZH, który informacje uzyskał od agenta piłkarza Pablo Bueno, do dokonania transferu miałoby pozostać dogranie ostatnich szczegółów pomiędzy obecnym klubem 19-latka - Szachtarem Donieck, a Bayernem, jak i ustalenie wysokości płacy skrzydłowego. 

Zawodnik Szachtara swoje pierwsze kroki w świecie wielkiej piłki stawiał w brazylijskim Gremio Porto Alegre. W klubie z Doniecka występuje od marca tego roku. Strzelił tu 4 gole, występując w 16 spotkaniach, z czego jeden w Lidze Mistrzów w zremisowanym 3:3 meczu z Dynamem Zagrzeb. 

Zobacz wideo

Bayern Monachium sprowadzi nowego skrzydłowego?

Tetê w Monachium może zameldować się już zimą. W Szachtarze występuje zazwyczaj na prawym skrzydle, więc w Bayernie miałby za rywala przede wszystkim Serge'a Gnabry'ego, czy Alphonso Daviesa. 

Bayern Monachium po 14 kolejkach obecnego sezonu Bundesligi jest dopiero na 7. pozycji w tabeli, mając na koncie 7 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Szachtar Donieck jest liderem ligi ukraińskiej po 17 spotkaniach, w których nie zanotował jeszcze porażki 2 razy remisował swoje mecze. 

Więcej o: