Zaskakujące wyliczenia niemieckich dziennikarzy. Bayern ma minimalne szanse ma mistrzostwo Niemiec

- Bayern Monachium ma tylko 7 procent szans na mistrzostwo Niemiec - wyliczył niemiecki Sky. Jeszcze mniejsze szanse na tytuł ma Borussia Dortmund.

Będzie niespodzianka w tym sezonie Bundesligi? Jak wyliczył niemiecki Sky, Bayern Monachium ma w tym momencie tylko 7 procent szans na obronę tytułu. 

Tak marnował okazje Lewandowski w ostatnim meczu Bayernu w Bundeslidze:

Zobacz wideo

Bayern prawie bez szans na mistrzostwo kraju?

Po 13 kolejkach ligi niemieckiej Bayern jest dopiero na 4. miejscu w tabeli. Niemieccy dziennikarze porównali tabele ze wszystkich sezonów Bundesligi po 13 meczach z ostatecznymi wynikami. Wyszło im, że lider na tym etapie sezonu w ponad połowie przypadków zostawał w maju mistrzem Niemiec. 

Na prowadzeniu w Bundeslidze jest obecnie Borussia Moenchengladbach, której Sky przyznał 55 procent szans na mistrzostwo. Drugi jest zespół RB Lipsk (18 procent), a trzecie Schalke 04 (14 procent). Jeszcze mniejsze są szans piątej Borussii Dortmund - tylko 2 procent.

Sky nie brał jednak pod uwagę różnicy punktowej w kolejnych sezonach, a jedynie miejsca w tabeli. Bayern traci teraz do prowadzącej Borussii Moenchengladbach tylko cztery punkty, a ekipa z Dortmundu jest jedynie punkt za bawarską drużyną. Mistrzowie Niemiec mogą w sobotę odrobić część strat do lidera. O 15:30 zmierzą się w Moenchengladbach z Borussią. Relacja na Sport.pl.

Więcej o: