Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tajemnica Roberta Lewandowskiego. Śpi na jednym boku, posiłki je na odwrót

Anna Lewandowska w rozmowie z "Bildem" zdradziła, w jaki sposób dba o jakość jedzenia i snu, co pije Robert Lewandowski zamiast kawy, i co sądzi o zawiści wśród żon piłkarzy.

Robert Lewandowski we wtorek strzelił aż cztery bramki w wygranym 6:0 meczu Bayernu Monachium z Crveną zvezdą w 5. kolejce Ligi Mistrzów. Polak bijąc kolejne rekordy znowu zapisał się w historii. - Mój mąż jest maszyną! - przyznała Anna Lewandowska w wywiadzie udzielonym "Bildowi", przetłumaczonym przez Radosława Przybysza z TVP Sport.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:4. Zobacz skrót meczu, w którym Robert Lewandowski rozbił rywali w "Der Klassiker":

Zobacz wideo

Lewandowska zwróciła uwagę, jak wielkie znaczenie ma odpowiednia dieta, bo oprócz unikania laktozy i białej mąki, odwrócili także kolejność posiłków. - Najpierw brownie, potem ryż, albo kasza i na koniec mięso lub ryba. Czasem, gdy pomieszamy potrawy, czujemy się gorzej. Jesteśmy wzdęci, musimy rozpiąć guzik u spodni. Mieszanka to za dużo dla inteligentnej maszyny, jaką jest nasze ciało - podkreśliła żona Roberta Lewandowskiego. Zaskakujący może być fakt, że obydwoje unikają pizzy. - Skoro wiem, że po pizzy nie czuję się dobrze, to jej nie jem - dodała.

Bardzo ważnym aspektem dbania o formę przez Roberta Lewandowskiego jest także sen. Po namowach swojej żony, skonsultował się z trenerem snu, który zalecił mu m.in. sen na lewym boku. - Żadnego niebieskiego światła w sypialni, żadnego telewizora. Przed snem zwracam szczególną uwagę na jakość posiłku. Ważny jest też dobry materac i zapach w pokoju. Temperatura nie może przekraczać 21 stopni - zdradza więcej szczegółów Anna Lewandowska.

Żona Thomasa Muellera wyznała, że czuje zawiść innych, gdyż partnerki piłkarzy często są traktowane pogardliwie. Jak sobie z tym radzi Anna Lewandowska? - Rok temu zaczęłam z dumą mówić: Jestem żoną piłkarza. To działa, bo taki mam na to sposób. Te stereotypy są nieprawdziwe. Znam wiele przemiłych partnerek piłkarzy, które są bystre i pracowite - podkreśliła.